Çeşme Aktüel

Çeşme’ye modern itfaiye binası

Çeşme’ye modern itfaiye binası
175 views
30 Ocak 2020 - 8:09

Çeşme itfaiye binasının inşaatı tamamlandı. Bina acil durumlarda itfaiye erlerinin zaman kaybetmeden çıkışına olanak sağlayacak şekilde tasarlandı..

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Çeşme’de yapılan modern itfaiye binasının inşaatı tamamlandı, bina kısa süre içinde hizmete alınacak. Sekiz araç kapasiteli Çeşme İtfaiye Hizmet Binası ise 5,5 milyon liralık yatırımla 4 bin 190 metrekarelik alana inşa edildi.

Hızlıca binadan çıkabilecekler

Bina acil durumlarda itfaiye erlerinin teçhizatlarıyla birlikte zaman kaybetmeden çıkışına olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. İki katlı binanın üst katında iki kişilik ve banyolu dinlenme odaları, zemin katta ise ofisler ve yemekhaneler bulunuyor. Hem zemin hem de üst kattan garaja geçilebiliyor. Tesiste itfaiye erlerinin fiziksel güçlerini koruyabilmeleri için fitness salonu, basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor.

Binanın hizmete girmesiyle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın itfaiye grup sayısı 52’ye çıkacak.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu