Çeşme Aktüel

Tunç Soyer Çeşmeli muhtarlarla görüştü

Tunç Soyer Çeşmeli muhtarlarla görüştü
118 views
15 Mart 2020 - 0:07

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer toplantıda “Tahrip ederek bir kalkınmayı kabul etmemiz mümkün değil. Koruyarak geliştireceğimiz bir turizm peşindeyiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in merkez dışındaki ilçelerin muhtarlarıyla yaptığı toplantılar devam ediyor. Tunç Soyer’in 14 Mart’ta ilk durağı Çeşme, ikinci durağı ise Karaburun oldu.

Çeşme ileri gitmeli

Çeşme Belediyesi Alaçatı Ek Hizmet binasında düzenlenen toplantıda Soyer, 39 Çeşmeli muhtarla bir araya geldi. Toplantıda ‘Ege Turizm Merkezi – Çeşme Projesi’ hakkında açıklamalarda bulunan Soyer, geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la bir araya geldiğini anımsatarak şöyle konuştu:

“Bakan, projenin olmazsa olmaz hususlar taşımadığını, içinde birçok şeyi değiştirebileceklerini ve beraber çalışmayı arzu ettiklerini söyledi. Bu bizim için değerli bir yaklaşım. Sonuçta ortada fizibilitesi, bütçesi tamamlanmış bir proje yok. Her şey fikir aşamasında. Şunu çok iyi biliyoruz. Çeşme’nin ileri gitmesi lazım ama bir yandan da geçmiş nesillerin bize bıraktığı olağanüstü mirası gelecek nesillere aktarmak gibi bir vazifemiz var. Yani tahrip ederek bir kalkınmayı kabul etmemiz mümkün değil. Koruyarak geliştireceğimiz bir turizm peşindeyiz.”

Çeşme’de çalışmalar sezon başlamadan bitecek

Çeşmeli muhtarlar ağırlıklı olarak sokak hayvanları, altyapı, ulaşım ve mezarlıklarla ilgili sorunlarını dile getirdi. Toplantıda İZBETON’un 298 bin metrekarelik alanda yaptığı yol çalışmalarının okullar kapanmadan tamamlanacağı vurgulandı. İZSU’nun yakın zamanda Ovacık ve Alaçatı’da arıtma tesisi kuracağı, İZTAŞIT uygulamasının Çeşme’yede gelmesi konusunda çalışmalara başlandığı da muhtarlara anlatıldı. Toplantıda ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama konusunda da Çeşme’de çalışmalara başladığı belirtildi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu