Çeşme Aktüel

Alaçatı Turizm Derneği sağlık çalışanlarına teşekkür etti..

Alaçatı Turizm Derneği sağlık çalışanlarına teşekkür etti..
194 views
11 Nisan 2020 - 16:18

Alaçatı Turizm Derneği, korona virüs salgını sebebiyle yoğun tempoyla çalışan sağlık görevlilerine tatlı bir destek verdi..

Alaçatı Turizm Derneği, Çeşme Devlet Hastanesi, Çeşme Toplum Sağlığı Merkezi, Sülbiye-Müslüm Barata Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi ile Alaçatı Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan 300 sağlık personel için kolları sıvadı. Sağlık çalışanlarına olan minnetlerini tatlı bir destekle göstermek isteyen dernek üyeleri, onlar için hazırladıkları tatlıları steril bir şekilde paketleyerek yetkililere teslim etti.

Onlardan aldığımız güçle ayaktayız

Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu, virüsle mücadelede sağlık çalışanlarına çok şey borçlu olduklarını belirterek, “Biz iyi olalım diye onlar uykusuz ve saatlerce yüzlerinde maskelerle duruyorlar, aileleriyle zar zor görüşüyorlar. Bu süreç fiziksel ve psikolojik olarak en fazla onları yoruyor” dedi.

Haklarını ödeyemeyiz

Herkesin sağlıkçılardan aldığı güçle ayakta durduğunu hatırlatan Bayraktaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Haklarını ödeyemeyiz ve yalnız olmadıklarını hissetmeleri çok önemli. Onların sağlığı açısından bizim yapmamız gereken tedbirli bir şekilde yaşamak ve evde kalmak. Bu zamanları hep birlikte aşacağız.”

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu