Çeşme Aktüel

‘Çeşme Projesi Değerlendirme Toplantısı’ Bakan Ersoy ve Vali Ayyıldız’ın katılımlarıyla yapıldı

‘Çeşme Projesi Değerlendirme Toplantısı’ Bakan Ersoy ve Vali Ayyıldız’ın katılımlarıyla yapıldı
301 views
15 Mayıs 2020 - 16:52

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Çeşme ilçesinde düzenlenen Ege Turizm Planı kapsamındaki ‘Çeşme Projesi Değerlendirme Toplantısı’na katıldı..

Düzenlenen toplantıya Bakan Ersoy ve Vali Ayyıldız’ın yanı sıra, Milletvekili Necip Nasır, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KOMİSYON OLUŞTURULDU

İzmir Valiliği resmi internet sitesinde yer alan habere göre; Çeşme Projesi’yle ilçeyi, örnek gösterilecek bir turizm markası yapmayı amaçladıklarını belirten Bakan Ersoy, proje kapsamında komisyon oluşturduklarını ifade etti. Komisyonda İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Çeşme Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Ekonomi Üniversitesi, turizmle ilgili sivil toplum kuruluşlarının yer aldığını aktardı.

ÇEŞME’NİN DOKUSUNA, YAPISINA UYGUN PROJE

Komisyonun koordinasyonunu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yapacağını söyleyen Bakan Ersoy, “Bundan sonra düzenli olarak burada geniş tabanlı kabulün oluşturulacağı bir plan yaratmak açısından Çeşme’de Bakanlık koordinasyonunda bu toplantılarımıza devam edeceğiz. Önemli olan Çeşme’nin dokusuna, yapısına uygun ve geleceğin turizmini Çeşme’ye getirecek, sadece Türkiye için değil dünya çapında, dünyaca örnek gösterilecek bir turizm markasının, Çeşme Projesi’nin Ege Bölgesi’nde var olmasını sağlamaktır” dedi.

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK

Proje kapsamında geniş kapsamlı ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Ersoy, bundan sonra da toplantılara devam ederek örnek planlamaları yapacaklarını, daha sonra ise projede ihale ve yapılaşma aşamasına geçeceklerini vurguladı.

TEKNİK ÇALIŞILMASI GEREKEN ÇOK DETAY VAR

Proje için teknik bir ekip oluşturduklarını da söyleyen Bakan Ersoy, teknik çalışılması gereken çok detayın olduğunu, iki haftada bir komisyonu toplamayı düşündüklerini ifade etti.

Bakan Ersoy, “Didim etabı konusunda ise “Bu projeyi netleştirelim. Burada yol haritasında yaşadığımız zorlukları ve faydaları görelim ondan sonra Didim etabında daha hızlı ilerleriz” ifadelerini kullandı.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu