Çeşme Aktüel

Urla Ormanına Kavuşuyor

Urla Ormanına Kavuşuyor
137 views
26 Mart 2015 - 20:38

Urla yeşilini koruyor ve gelecek nesile atasından miras aldığı doğasını aynı şekilde bırakmak için 6 bin fidan dikmeye hazırlanıyor.

Urla’nın Rüstem Mahallesi Bozavlu Mevkii’nde geçtiğimiz yaz meydana gelen yangında yitirilen 4 hektarlık ormanlık alan, Urla sevdalılarının “Fidan Dikim Şenliği” ile 28 Mart 2015 Cumartesi günü saat 13:00’de yeniden hayat bulacak.

Sosyal medyada Urla Halk Ormanı Platformu adı altında örgütlenen Urla sevdalıları bu etkinliği, Bülent Güvenç koordinasyonunda, Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü iş birliği le düzenleyecekler.

SEN DE ÇOCUĞUN İÇİN BİR FİDAN DİK

“Sen de çocuğun için bir fidan dik” sloganıyla yola çıkan Urla, Urla’dan Türkiye’ye ağaçlarımıza sahip çıkıyoruz mesajını vermek, ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması ve gelecek kuşaklara daha yeşil bir Urla bırakmak için düzenlenen etkinlik kapsamında sembolik olarak 500 adet fidanı toprakla buluşturacak.

Festival havasında geçmesi planlanan törene; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in yanı sıra Urla Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Urla’da yaşayan ünlü tenör Hakan Aysev, yine Urla’da yaşayan Türk Sanat Müziği’nin büyük sanatçısı Nalan Altınörs, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve üyeleri, Urla ve İzmir’den bisiklet grupları, motosikletçiler, woswosçular ve Urla halkı katılacak.

ÜNLÜ TENÖR AYSEV VE TÜRK SANAT MÜZİĞİ KRALİÇESİ ALTINÖRS’TEN KONSER

Fidan dikiminin ardından, mini konser verecek olan Türkiye’nin pavorottisi Hakan Aysev ve Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Nalan Altınörs’ün seslendireceği parçalara eşlik edecek doğaseverler, Urla’nın tertemiz havasında doğa ile iç içe bir gün geçirmenin keyfini yaşayacaklar.

Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar öğrencisi Kosovalı Fjolla Kazma’nın da sahne alacağı şenlikte, Kosovalı Kazma’ya Keman’da Çınar Tatlı, Akustik Gitar’da Kağan Sezai Dinçer ve Piano’da Samet Aydın eşlik edecek. Ayrıca saz sanatçısı Erkan Demirel’de etkinliğe sazı ile renk katacak.

DAHA YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN FİDAN DİKMEYE BEKLİYORUZ

“Daha yeşil bir dünya için herkesi fidan dikmeye bekliyoruz” diyen Platform üyeleri, keyifli geçeceğini umut ettikleri ağaç şenliğine yoğun katılım beklediklerini ve katılanlara pilav ikram edileceğini belirttiler.

Etkinliğe gitmek isteyen doğaseverler için Urla Belediyesi’nin otobüsleri,  12.00 – 13.00 saatleri arasında Urla meydanından ring yapacak.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu