Çeşme Aktüel

ÇEŞTUR iktisadi işletme kuruyor

ÇEŞTUR iktisadi işletme kuruyor
116 views
05 Nisan 2015 - 1:30

Çeşme Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇEŞTUR) kurucu üyeleri Dalyanköy Bizim Gazino’da bir araya geldi. Toplantıya Ahmet Aktaş, Hüseyin Boyacı, Murat Erdoğan, Fulya Omaç, Mehmet Bilgiç, Hakan Aktaş, Fatma Özen, Taner Gümüş, Onur Gündoğdu, Ahmet Güler, İbrahim Atalan, Veysel Ayhan, Önder Nas, İsmet Üzümcü katılırken, yurt dışında bulunan Oğuz Aydemir ile Hayat Erkanal, Orhan Belge, Coşkun Vural, Ruhi Çilek, Emin Yüce ve Mehmet Deniz katılamadı. Tek gündem maddesiyle toplanan ÇEŞTUR kurucu üyeleri, derneğe gelir getirecek ticari faaliyetler için bir dernek iktisadi işletme kuruluşunun kurulması kararı aldı.

LOKAL AÇILMASI ÖNERİSİ DE KABUL GÖRDÜ

Dernek Yönetim Kurulu’na yetki veren üyeler, kurulacak işletmeler konusunda görüşlerini dile getirirken, 12 Mayıs’ta bir yılını dolduracak derneğin bir lokal açması da önerildi. Öneriyi gündeme getiren ve bu konuda deneyimli olan İsmet Üzümcü, “Buradaki arkadaşlarımızın çoğunun bildiği üzere, Çeşme İşadamları Derneği’nin lokali bir buluşma merkeziydi. Kaymakamdan belediye başkanına, ilçede görev yapan kurum müdürlerinden öğretmenlerimize, esnafımızdan memurumuza kadar herkes mesai bitiminden sonra lokale gelir, günün stresini atar eve öyle giderdi. Akşamları da bir araya gelir, iddialı tavla, okey, satranç partileri keyifle izlenirdi. Fiyatlar çok çok uygundu. Memurun, esnafın misafiri geldiğinde ağırladığı yerdi lokalimiz. Derneği yaşatamadığımızdan lokal de kapandı. Şimdi Çeşme’de her keseye uygun, misafirinizi götürebileceğiniz bir mekan var mı? Yok. İşte bu yüzden herkesin buluşma merkezi olacak bir lokalin açılmasını öneriyorum” dedi. Öneri üyeler tarafından da olumlu bulundu, lokal için uygun bir yer bakılması kararlaştırıldı.

Konuşmalar ve oylamanın ardından yemeğe geçildi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu