Çeşme Aktüel

‘Mediterr Année’ projesi Çeşme Marina’ya ulaştı

‘Mediterr Année’ projesi Çeşme Marina’ya ulaştı
195 views
07 Nisan 2015 - 17:44

Avusturalyalı bir doğa tutkunu ve maceracı olan Huw Kingston, 2014 ile 2015 Anzak Günleri arasındaki bir yıl boyunca, 20 ülkede yaklaşık 15 bin kilometrelik bir mesafeyi deniz kayağı, dağ yürüyüşü, kürek ve dağ bisikletiyle kat ederek Akdeniz’in etrafını dolaşmayı planladı. İki maceracı ve kanocu Dimitris Kokkoris ve Marin Medek, Huw Kingston’un Mediterr Année isimli projesine katılarak dünyanın en önemli bağımsız çocuk örgütü olan ve savaş bölgelerindeki çocukların haklarını koruyan Save the Children (Çocukları Kurtarın) kuruluşu için farkındalık yaratmaya ve bağış toplamaya yardımcı olmaya karar verdiler.

HAMADAH – MALTA – MORA’DAN ÇEŞME MARİNA’YA

Kokkoris ve Medek, Huw ile yaklaşık 450 deniz mili süren seyahatlerine Mr. Hops adını verdikleri kano ile Tunus’un Hamadah Limanı’ndan başladılar. Malta’dan sonra Mora Yarımadası’nda küçük bir balıkçı kasabası olan Monemvasia’da mola verip son olarak bir ay kalacakları Çeşme Marina’ya geldiler. Mr. Hops, buradan bir konteyner içerisinde İngiltere’ye devam edecek.

Mediterr Année projesiyle 16 Mart 2015 tarihi itibariyle 65.000 $ bağış toplandı. Bu tutar çocukları korumak ve kurtarmak, her çocuğa güvenli ve mutlu bir çocukluk yaşatmak amacıyla harcanacak.

[Not a valid template]

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu