Çeşme Aktüel

Genç Şefler Alaçatı’da bu kez Karadeniz mutfağıyla yarışacak..

Genç Şefler Alaçatı’da bu kez Karadeniz mutfağıyla yarışacak..
209 views
10 Nisan 2015 - 20:53

Alaçatı Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 4. Genç Şefler Yemek Yarışması 14 Nisan Salı günü (Afişte 15 Nisan yazıyor ama bir gün öne alındı) Alaçatı Beach Resort Hotel’de yapılacak. Zeynep Yıldırım Kurtoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilecek etkinlikte, Yetenek Sizsiniz programında gösterdikleri performansla tüm Türkiye’nin dikkatini çeken ‘Kuzeyin Uşakları Halk Oyunları Topluluğu’, kemençe sanatçısı İhsan Aydın ve Trabzon Çaykaralı sanatçı İhsan Eş sahne alacak. Sponsorları arasında Çeşme Belediyesi, İmren, Avrasya Ev Yemekleri, Altın Yunus ve Radisson Blu hotellerinin de bulunduğu yarışmanın jüri üyeleri Kültür eski Bakanı Suat Çağlayan, AŞPAFED Başkanı Gökhan Tufan, Gurme Aydın Demir, Köşe Yazarı Ahmet Örs, Avrasya Ev Yemekleri sahibi Mustafa Dumanlıdağ, Alancha Restaurant’tan Kemal Demirasal, Altın Yunus Hotel’den Yalçın Çölgeçen, Radisson Blu Hotel’den Joachim Rösler ve Yemek Danışmanı Dilek Yetkiner’den oluşuyor.

AMAÇ KUZEYİN EŞSİZ LEZZETLERİNİ TANITMAK

Okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı tarafından düzenlenen Genç Şefler Yemek Yarışması’da bu yıl 21 öğrenci, 7 ekip olarak tatlı bir rekabet içinde olacak. Okul Müdürü İbrahim Kılıç bu lezzet şölenindeki amaçlarının Kuzey’den gelen eşsiz lezzetleri tanıtmak ve farklı mutfak kültürlerini sentezleyerek farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Kılıç, “Seçkin bir jüri, geniş bir katılımcı kitlesi ve birçok saygın konuğun katılımıyla gerçekleşecek olan etkinliğe İhsan Eş, İhsan Aydın, Yetenek Sizsiniz programında başarılı bir performans sergileyen “Kuzeyin Uşakları” ekibi, kemençe ve tulum ekipleri katılacak. Amacımız öğrencilerimize başka dünyaların kapılarını açarak, işini iyi bilen, iyi yetişmiş, meslek ahlakı ile donanmış ve tutkuyla mesleğini icra eden genç şefler yetiştirmektir. ‘Genç Şefler’ bir yemek yarışması olmaktan ziyade, öğrencilerimizin sektörle temas ettikleri, derinlemesine eğitim aldıkları ve doğrudan istihdam kapılarının aralandığı büyük bir atılımdır. Kemençe seslerinin, taze hamsinin, tereyağın, fındığın, mısırın, horunun memleketinden; zeybeğin, zeytinyağının, incirin, üzümün ve binbir çeşit otun memleketine uzanan bu eşsiz lezzet şöleni için, ilk günden bugüne bizlerden desteğini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlar ile öğrencilerimizi kendi evlatlarından ayırmadan bizlere destek veren eğitim gönüllülerine ve sektörümüzün kıymetli temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum. Kuzey’den gelen tulum ve kemençe sesleri eşliğinde bu eşsiz lezzetleri tatmak, öğrencilerimizin heyecanlarına ortak olmak, Alaçatı’da bir Karadeniz rüzgarına kapılmak için Çeşmelileri etkinliğimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu