Çeşme Aktüel

ABK yetkilisi mahkeme hakiminin talimatını hiçe saydı..

ABK yetkilisi mahkeme hakiminin talimatını hiçe saydı..
243 views
13 Nisan 2015 - 0:07

Avukat Nevcihan Ersen’in talebi üzerine bugün (13 Nisan Pazartesi) Çeşme Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından ABK Rüzgar Enerji Santrali (RES) şantiye alanında bir tespit çalışması yapıldı. Hakim Volkan Kadir Pamukçu, Avukat Nevcihan Ersen ve temsil ettiği firma yetkilileri, fen bilirkişisi Murat Erciyeş, elektrik bilirkişisi Kenan Akseki, inşaat bilirkişisi Umut Yaşar Çavdar, makine mühendisi bilirkişisi Mehmet Sinanç, tanıklar İbrahim Saatlı, Hüseyin Boyacı, Ahmet Aktaş ve Fulya Omaç’ın katıldığı tespit çalışması sırasında güvenlik görevlileri zorluk çıkarmak istedi..

BÖYLESİ NE GÖRÜLDÜ, NE DUYULDU

Kendilerine, mahkeme keşif heyetinin tespit çalışması yaptığı söylenilmesine rağmen bir yetkili jandarma çağırmakla tehdit etti. Çalışmalar sırasında mahkeme keşif heyetinin fotoğraf ve görüntülerinin çekildiği Hakim Pamukçu’ya bildirildi. Çekim yapan kişiyi yanına çağıran Hakim Pamukçu’nun, “Suç işlediğinizi biliyor musunuz?” uyarısına, “Hayır ben suç işlemiyorum” yanıtı üzerine, bu defa Hakim Pamukçu yanındaki mahkeme görevlisine “Şahısın adını alın” talimatını verdi. Kısa bir tereddütün ardından “Ben ismimi vermiyorum, firma yetkilileriyle görüşün” diyen hızla uzaklaştı. Bunun üzerine Hakim Pamukçu aracın plakasını jandarmaya bildirin, şahsı adliyeye getirsinler” talimatını verdi. Keşif heyetinin tespit çalışması ardından şantiye alanı terk edilirken, şirkete ait bir güvenlik görevlisinin kullandığı araç, tozu dumana katarak geçtiği konvoydaki bir aracı daha sonra “Yavaş gidin” diye uyardı. Biraz önce kendisinin tacizkar bir şekilde araç kullandığı anımsatılmasına aldırmayan güvenlik görevlisinin tavrı kınanırken, Ahmet Aktaş verdiği ifadede fotoğraf ve görüntü çeken şirket yetkilileri hakkında ayrıca suç duyurusunda bulundu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu