Çeşme Aktüel

Çeşme’ye New York’tan misafir geliyor

Çeşme’ye New York’tan misafir geliyor
157 views
30 Nisan 2015 - 12:19

Çeşme bugünlerde iş ve turizm metropolünden gelecek bir misafiri ağırlamaya hazırlanıyor. Dünya Turizm Forumu için Türkiye’de bulunan New York Belediye Başkan Yardımcısı Marty Markowitz, New York Belediyesi’ni temsilen 1 Mayıs’ta Çeşme’ye gelecek. New York Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı görevini de yürüten Markowitz, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ı makamında ziyaret edecek. Muhittin Dalgıç ve Marty Markowitz, turizm ve turizmin izlediği gelişim konusunda konuşacak, karşılıklı değerlendirme ve fikir alışverişi yapacak.

9 DURAK 9 DENEYİM

Çeşme Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde İstanbul’da iş dünyası ve basının tanınmış simalarını davet ederek gerçekleştirdiği 9 Durak 9 Deneyim teması doğrultusunda bir gezi de gerçekleştirilecek. Çeşme Marina’dan, Alaçatıport’a tekneyle geçilmesi ile başlayacak gezide, turizm cenneti kentin doğal ve tarihi zenginliklerinin yanı sıra geleneksel ve kültürel değerleri ile bölge insanının yaşam tarzı tanıtılacak. Çeşme ilçe merkezinin yanı sıra Alaçatı, Çiftlikköy, Dalyan, Germiyan, Ilıca, Ildırı, Ovacık ve Reisdere de ziyaret edilecek.

DOĞRU YOLDAYIZ

New York’un geçen yıl 56 milyon 400 bin turist ağırladığını ve kent ekonomisinin turizmden 61 milyar 300 milyon dolar gelir elde ettiğini anımsatan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Başkan Yardımcısı Markowitz’in ziyaretinin iki kent için de önemli bir gelişme olacağına inandığını kaydetti. Çeşme BelEdiyesi’nin ülkenin tanınmış iş insanlarını bir araya getirerek İstanbul’da gerçekleştirdiği lansmanı anımsatan Başkan Muhittin Dalgıç, “Çeşme, 9 merkeziyle inanılmaz bir turizm potansiyeli taşıyor. Denizi, kumu, güneşi ve doğasının yanı sıra gelenek, görenek ve kültürünü görmek için dünyanın öbür ucundan bir misafirin gelmesi de hem felsefe hem de güzergah olarak doğru yolda olduğumuzun göstergesi” diye konuştu.

23 YIL SENATÖRLÜK YAPTI

1945 doğumlu Marty Markowitz, 1971’de, 26 yaşındayken Flatbush Kiracılar Konseyi’ni kurdu. Büyük ses getiren Markowitz, 1979 yılında New York Eyalet Senatörü seçildi. 23 yıl eyalet senatörlüğü yapan Markowitz, 2001 yılında Brooklyn belediye başkanı seçildi. 12 yıl boyunca Brooklyn belediye başkanlığı görevini yürüten Markowitz, 2014’ten yılından bu yana New York Belediye Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Kültür ve Turizm Daire Başkanı olarak görev yapıyor.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu