Çeşme Aktüel

Şeboy: İzmir-İstanbul Otoyolu Çeşme’yi uçuracak

Şeboy: İzmir-İstanbul Otoyolu Çeşme’yi uçuracak
157 views
30 Nisan 2015 - 11:49

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Mimar Cemil Şeboy, Urla, Çeşme, Mordoğan’da ilçe teşkilatlarıyla birlikte vatandaşların sorunlarını dinledi. İzmir’in hedefi 12’den vuran bir misyona ihtiyacı olduğunu belirten Şeboy, “Dünyanın büyük kentleri ya sanayi kentidir, ya turizm kentidir, ya eğlence kentidir. Bu misyonla büyürler. Ama İzmir’de maalesef bu yok. İzmir’de ekonomiyi güçlendirecek, vizyonunu genişletecek, turizmini 12 aya yayacak, trafiği rahatlatacak projeler üretmeye devam edeceğim” diye konuştu.

“Altyapı hazırlıkları başlamalı”

Urla Kalabak’tan başlayan ve Çeşme’ye dayanan sahil bandının çok güzel ve değerli olduğunu belirten AK Parti adayı Şeboy, “Ben yüzmeyi buralarda öğrendim. 30 yıl önce Urla’dan başlatılmak istenen turizm girişimleri vardı ancak engellendi. Şimdi güzelim sahiller konut yığınlarıyla doldu. Çeşme’ye bakıyoruz on binlerce bina var ama beş yıldızlı otel 4-5 tane var. Nasıl turizm olacak burada? Turist nereye gelecek? Planlama yanlış o yüzden planları yeniden ele alıp incelemek lazım ama bunu yaparken İzmir’le bütünleşik bir planlama lazım. Şimdi elimizde bir fırsat var. İzmir-İstanbul Otoyolu Çeşme’ye büyük bir sıçrama yaşatacak. Nasıl İstanbullular Alaçatı’nın değerini kat be kat yükselttiler ise aynı şekilde İzmir’den başlayarak Urla sahilleri, Karaburun, Mordoğan ve Çeşme’nin tamamı Antalya sahilleri gibi olabilir ama altyapı çalışmalarının şimdiden başlaması lazım. Gerek İzmir Büyükşehir Belediyesi gerek ilçe belediyeler hazırlıklarını yapmalı çünkü İzmir- İstanbul Otoyolu 2017’de açılacak. Ancak hazırlıksız yakalanırsak sadece bakarız” dedi.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu