Çeşme Aktüel

Binali Yıldırım Menderes’teydi

Binali Yıldırım Menderes’teydi
317 views
09 Mayıs 2015 - 11:07

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Binali Yıldırım Menderes’i ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Binali Yıldırım, İzmir programı kapsamında Menderes’i ziyaret etti. Menderes’teki programına partililerle buluşarak başlayan Yıldırım, daha sonra seçim ofisini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Yıldırım’ın son durağı Menderes Belediyesi oldu.

Sana belediye baksın

Partililerle buluşmasında Menderes Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Binali Yıldırım, “ Belediye Başkanımız Bülent Soylu, bir yıllık süreçte Menderes’te önemli işlere imza attı. Söz verdiği 9 alanda 99 proje sözünün 30’a yakınını yerine getirdi. Özellikle önemli projelerden olan hastane ve doğalgaz konusu tamamlandı. Daha birçok hizmet Menderes’te Bülent Başkan ile birlikte hayata geçti. İnsana dokunan projelerle Menderes’te vatandaşına hizmet veriyor. Boşuna ‘ Sana belediye baksın ‘ dememişler. Belediyemiz herkese hizmet veriyor, sayın başkandan Allan razı olsun” dedi.

Borçlara rağmen hizmet

İzmir’de 7 AK Partili belediyenin büyük bir borç yükü ile göreve geldiğini ifade eden Yıldırım, “ Belediyelerimiz ellerindeki imkansızlıklara rağmen, büyükşehir belediyesinin her türlü ambargosuna rağmen en iyi şekilde hizmet vermek için can hıraç şekilde çalışıyorlar. 7 belediyemiz 200 trilyon borçla devraldılar. El bebek gül bebek borçla sırtlarına vurdular çektiler gittiler. Bir yandan borçları hallediyorlar bir yandan da hizmet veriyorlar. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

İzmirli değerlendirsin

Seçim çalışmalarına da değinen Yıldırım, “ Seçime az bir süre kaldı. İzmir kazan biz kepçe. Yılmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her seçim yarışında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bizimle yarışmaya kalkıyor. Artık buna cevap vermeyeceğim. Ona bir önerim var. Bugüne kadar yaptıklarını masanın bir tarafına koysun. Biz de bir tarafına koyalım. İzmirli okusun, görsün, kararını versin. Rakamlara dans ettirmekle rakamlara takla attırmakla bu iş olmaz. Bu işin yolu eserdir eser. Yaptıklarımız ortada. Çevreyolu, havalimanı, Konak Tüneli, hastaneler, İZBAN ve birçok proje, bunların hepsi bizim eserimiz. Halen daha süren projelerimiz var. Biz hayallerimizi anlatmıyoruz. 35 proje dedik. Bunun 7’si bitti. 10 tanesi de fiilen çalışıyor. Diğerleri de proje aşamasında. Bunları yok saymak kendini küçültmektir. İzmir için kim çivi çakıyorsa başımızı gözümüz üstüne “ ifadelerini kullandı.

Seçim vaatleri

Partilerin seçim vaatlerini de eleştiren Yıldırım, “Biz kilometrelerce konuşup bir arpa boyu iş yapmadık. Yeni Türkiye yolunda önemli işlere imza attık. Seçim çalışmalarında partiler vaat veriyor. Hepsi hızını alamıyor bir şeyler veriyor. Geçen seçimde de aynı şeyleri söylüyorlardı. İtirazımız yok ama bunları duyunca rahmetli babaannemin lafı aklıma geliyor. Babaannemde konuşurdu, hayallerini anlatırdı sonra derdi ki ‘ Üfle evladım üfle kaval elin, yel Allah’ın’ bunların ki de o hesap” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımızı coşkuyla karşılayacağız

Cumartesi günü İzmir’de toplu açılışlar gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı İzmir’in coşkuyla karşılayacağını belirten Binali Yıldırım, “ Türkiye’nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmirlilerle kucaklaşmaya geliyor. Bu buluşmada katrilyonluk eserlerin açılışı yapılacak. Atatürk Stadı’ndaki buluşmada İzmirlilerin Sayın Cumhurbaşkanımızı coşkuyla karşılayacağına inanıyorum “ dedi.

Menderes’e verilen önem ortada

AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık ise, “ Cumartasi günü Cumhurbaşkanımızı coşkulu şekilde karşılayacağız. İnşallah en güzel şekilde bir buluşma olacak. Büyük Türkiye, yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz ” dedi. Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da, “ Menderes’te AK hizmet varsa bunun en büyük mimarı sizsiniz. Türkiye’deki istikrarın oluşumunda çok büyük emeğiniz olduğu tüm ülke tarafından da bilinmekte. Biz hala yaptığımız konuşmalarda sizin ülkeye yaptığınız güzellikler konuşuyoruz. Menderes’e verdiğiniz önem ortada. Bizi hiç yalnız bırakmadınız Bize gösterdiğiniz destek için teşekkür ederim. 30 Mart yerel seçimlerinde bize destek olan AK Parti teşkilatımız o heyecanı hiç kaybetmedi. O heyecan ayı şekilde bu teşkilat tarafından taşınmakta. O heyecanla 7 Haziran seçimlerine hazırlanmaktayız. İnşallah 7 Haziran’da da yine istikrar devam edecek, başarı sürecek ” dedi.

Invalid Displayed Gallery

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu