Çeşme Aktüel

Alaçatı, Moda ve Sanat Festivali ile renklenecek

Alaçatı, Moda ve Sanat Festivali ile renklenecek
167 views
30 Mayıs 2015 - 8:21

EGSD, tasarımcıları halkla buluşturacak

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir’de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali için hazırlıklar sürüyor. Tasarımcılar ile son tüketicinin buluşması hedeflenen “Millfest Moda ve Sanat Festivali Alaçatı 2015”in açılışı 31 Temmuz Cuma günü saat 19:30’da Alaçatı girişindeki tarihi değirmenlerin altında gerçekleştirilecek. 3 Ağustos tarihine kadar sürecek olan festivalde Alaçatı birbirinden güzel etkinliklerle renklenecek. Festival, Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla, EGSD organizasyonu ile gerçekleştirilecek.

30 tasarımcı stand açacak

Millfest Moda ve Sanat Festivali Alaçatı kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek olan 30 genç ve ünlü moda tasarımcısı stand açacak. Markalaşma sürecinde olan genç tasarımcılara da yer verilecek olan festivalde, moda tasarımcılarının Alaçatı’ya özel tasarladıkları koleksiyonlar yer alacak.

Özgün tasarımlar yer alacak

Çeşitli yarışmalarda derece almış, markalaşmış ve markalaşma yolunda adımlar atmış tasarımcıların festivalde ürünlerini sergileyeceğini belirten EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, birbirinden değişik ve özgün tasarımlarla bu yılda moda severleri buluşturacaklarını söyledi. Önceki yıllarda festivale katılan tasarımcıların daha sonra İstanbul ve İzmir’de tasarım ofislerini açtıklarını, firmaların tasarımcı istihdamlarını artırdıklarını anlatan Özden, “Festivalimizde genç ve ünlü tasarımcılar bir arada olacak. Tasarımcılar ürünlerini sergilerken, kendilerini de sektöre tanıtma imkanı bulacaklar. Tasarımcılar günlük erkek giyimleri, bayan özel tasarım ayakkabı ve çantaları ,plaj giysileri, plaj terlikleri, özel tasarım takılar, pet giysileri gibi ilginç tasarımları sergileyecek. Kişiye özel tasarım ürünü görmek ve tasarımcılar ile tanışmak için 31 Temmuz/3 Ağustos tarihleri arasında 18.00/01.00 saatleri arasında Millfest Moda etkinliğimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu