Çeşme Aktüel

Emniyet Müdürlüğü uyarıyor: Tatiliniz zehir olmasın..

Emniyet Müdürlüğü uyarıyor: Tatiliniz zehir olmasın..
110 views
27 Haziran 2015 - 12:30

Çeşme Emniyet Müdürlüğü Çeşme’de tatil yapmak isteyenleri dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları için uyardı. Yazılı olarak yapılan açıklamada, “Geçmiş yıllarda ilçemize tatil amaçlı gelmek isteyen vatandaşlarımızın kaparo adı altında bir miktar parayı, telefon v.b. vasıtalarla iletişim kurdukları şahıslara gönderdikleri, ancak tatil için geldiklerinde kiraladıkları gayrimenkulün (apart, daire, villa v.b.) var olmadığını ya da daha önce konuştukları kişiye ulaşamadıkları ve nihayetinde dolandırıldıkları tespit edilmiştir” denilerek tatilciler uyarıldı. Vatandaşlarımızın tatil amaçlı gayrimenkul kiralarken dikkat etmeleri gereken hususlar ise şöyle sıralandı:

– Kiralamak istedikleri gayrimenkulün kendilerine beyan edilen fiyat ile rayiç bedeli arasında önemli bir farkın olup olmadığını kontrol etmeliler.

– Söz konusu gayrimenkulün internette uydu üzerinden (harita uygulamaları) adresinin doğruluğunu teyit etsinler.

– Gayrimenkulü kiraladığı şirketin ya da emlak ofisinin güvenirliğini internette araştırmalılar.

– İlgili satıcı ya da aracı kurumla ilgili önceki müşteri yorumlarını dikkate alsınlar.

– Mümkünse kiralama için konuştuğu kişinin kimlik bilgilerini teyit etmeliler.

– Para yatırması istendiğinde hesap numarasının konuştuğu kişiye ya da şirkete ait olup olmadığını kontrol etsinler.

– Kaparo ödemelerinde kredi kartı bilgileri verilmemeli.

Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşlarımızın huzurlu bir tatil yapması adına yukarıdaki önlemleri almalarını önemle rica ediyor.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu