Çeşme Aktüel

Çevreci tatilcilerin gözdesi 6. yıldızı ile Boyalık Beach

Çevreci tatilcilerin gözdesi 6. yıldızı ile Boyalık Beach
157 views
01 Temmuz 2015 - 11:59

Boyalık Beach Çeşme, çevre duyarlılığı ile de tatilcilerin gözdesi oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yürüttüğü “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri” projesi kapsamında gerekli koşulları yerine getiren tesislere verilen Yeşil Yıldız’ın sahibi olan Boyalık Beach Çeşme, çevre duyarlılığı ile de örnek bir otel olarak hizmet veriyor.

Sürdürülebilir turizm kapsamında, çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gerekli şartları oluşturan işletmelere verdiği Yeşil Yıldız sertifikasını açılışının ikinci yılında almayı başaran Otel, çevreye özen gösteren tatilcilerinde ilk tercihi oluyor.

Yapım aşamasında düşünüldü

Boyalık Beach Çeşme’nin yapım aşamasında konukların rahatlığının yanı sıra çevreci olması da düşünüldü. Bulunduğu bölgeyi temiz tutmak adına işletme sırasında su ve enerji tasarrufundan, çevreye zararlı maddelerin tüketiminin ve atık miktarının azaltılmasına kadar birçok alanda önlem alındı. Personel ve yönetim kadrosunu bu şartlara uygun olarak bilgilendiren Boyalık Beach Çeşme, bu yönüyle tatilcilerin takdirlerini topluyor.

Yatırım aşamasından itibaren çevreye duyarlı olarak planlanmasını yapan Boyalık Beach Çeşme, enerji verimliliğinin arttırılması, tesisin çevreye uyumu, çevreyi güzelleştirici düzenleme ve ekolojik mimarisiyle Yeşil Yıldız’ın tüm gerekliliklerine cevap veriyor.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu