Çeşme Aktüel

Alaçatı’daki Moda ve Sanat Festivali tasarımcıları sevindirdi

Alaçatı’daki Moda ve Sanat Festivali tasarımcıları sevindirdi
150 views
05 Ağustos 2015 - 21:31

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından bu yıl 10. Kez gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali, önceki akşam muhteşem bir finalle sona erdi. Festivalin son gününde EGSD Yönetim Kurulu Üyeleri ve tasarımcıların katıldığı Red Bul Kapanış Partisi düzenlendi. Kapanış Partisi’nde tasarımcılar festivalden memnun kaldıklarını dile getirirken, bir sonraki Millfest için de görüş ve önerilerini paylaştılar.

Farklı ve özgün tasarımlar
Kapanış partisinde konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, bu yılda moda ve sanat festivalinin çok renkli görüntülere sahne olduğuna dikkat çekerek, gelecek yıl festivali daha da renklendireceklerini söyledi. Tasarımcıların büyük bir bölümünün festivalden memnun ayrıldığını, farklı tasarım ürünlerinin moda severler tarafından ilgi gördüğünü açıklayan Özden, “Biz bu festivali İzmir’de tasarım farkındalığının oluşması, tasarım kültürünün gelişmesi ve sektörümüzde katma değerin artması için gerçekleştiriyoruz. Festival ile birlikte her yıl bu alanda büyük bir gelişme yaşanıyor. Alaçatı’da bu 4 gün boyunca bu yılda tasarımcılar moda severlerle buluştu. Farklı ve özgün tasarımlar büyük ilgi gördü. Biz önümüzdeki yılın hazırlıklarına da şimdiden başladık. Bir sonraki festivalin daha da iyi olması için yeni projelerimiz var” dedi.

Defileye büyük ilgi
Festival kapsamında Fotoğraf Sanatçısı Mutlu Kurtbaş’ın su altı fotoğraflarından oluşan serginin de büyük ilgi gördüğüne dikkat çeken Özden, Festivalde kendilerine en büyük desteği veren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çeşme Belediyesi’ne çok teşekkür ettiklerini söyledi. Festivale bu yıl ünlü Modacı Atıl Kutoğlu’nun destek verdiğini anlatan Özden, şöyle konuştu: “Alaçatı Amfi Tiyatro’da Sunshine Band Konseri eşliğinde Hakan Hekimoğlu Ajans organizasyonu ile yapılan tasarımcıların karma defilesi ile büyük ilgi gördü. Modaseverler ilk kez Millfest sayesinde konser ile birlikte defile izledi. Davet ettiğimiz moda bloggerları da festivalimizi sosyal medyadan binlerce takipçisine ulaştırdı. Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Red Bull, Avenue Otel, Pronto Tour’a ve Diva Dergisi’ne teşekkür ediyorum.”

Festivale  katılan tasarımcılar
Adı                                     Markası

Ayfer Güleç                        Keçe Atölyesi
Bahar Öztömek                 Bahar Öztömek
Barış Sönmezateş             TUCHE
Benan Bal                          COLLECTİVE İST.
Ceren Mercanlı                 City Ceren Mercanlı
Ekin Aliyazıcıoğlu            Taki_byekin
Evren Onur Kök               Otro mundo
Filiz Aslı                             filiz aslı
Filiz Kocael                        Filiz Kocael
Gönül Kavas                      AGATHREE
Gülay Horasan Tataş       go-go Power
Güneş Beğen                     astarte by Güneş Beğen
Hülya Mutlu                      yuliyamilcheva
Pelin Önal                          not.enough.color
Pınar Yılmaz                      pin.doll
Yeşim Göktuna                 Yeşim Göktuna Y’esma
Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu
İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu