Çeşme Aktüel

Çilek Marina Otel 10 yıldır Çeşme turizmine hizmet veriyor

Çilek Marina Otel 10 yıldır Çeşme turizmine hizmet veriyor
203 views
10 Ağustos 2015 - 0:30

Çeşme merkezinde 2006 yılından beri tatilcilere hizmet vermekte olan Çilek Marina Otel’in işletmecisi Muharrem Çilek, Çeşme’nin yerlisi olarak doğup büyüdükleri yere hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

TAM BİR CİTY HOTEL

Marina ve çarşıya yakın konumunun yanında bir aile işletmesi olarak en üst düzeyde hizmet anlayışıyla açılan Çilek Marina Otel, bu sezon 10.yılına ulaşmanın gururunu yaşıyor. İşletmeci Muharrem Çilek, aileden kalma arazilerini değerlendirmek ve aynı zamanda doğup büyüdükleri Çeşme’nin turizmine katkı sağlamak amacıyla otel projesini hayata geçirdiklerini belirtti. “Marina ve çarşıya olan yakınlığımız; 36 oda, 80 yatak kapasitemizle belli bir kaliteyi yakaladık ve koruyoruz. Her sezon gelen kemik müşterilerimiz var. Bir yaz geliyorlar bekar çift, ertesi yıl evlenmiş, sonraki sene çocukları olmuş oluyor. Bunun gibi güzel şeylere şahit oluyoruz.” diyen Muharrem Çilek, konuklarıyla her zaman dostane ilşkiler kurarak buradaki birlikteliği devamlı kılmaya çalıştıklarına dikkat çekti.

BAKANLIĞA YILDIZ BAŞVURUSU

Otelin işletmesinde de Çilek ailesinin bütün fertleri aktif durumda. Baba Murat Çilek, anne Niyaz Çilek ve kardeşi Aslı Çilek’in destekleri ve 14 kişilik personel ekibiyle büyük bir aile ortamı içinde çalıştıklarını söyleyen Muharrem Çilek, “Burada kurduğumuz aile ortamını konuklarımıza da yansıtarak onların keyifli ve güzel bir tatil yaşamalarını amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu. Butik otel olmadıklarını ve Turizm Bakanlığı’na önümüzdeki dönemlerde yıldız başvurusunu da yapacaklarını söyleyen Çilek, “Çeşme standartlarına göre oda sayımız yüksek. Bu yüzden bir butik otel değiliz. Bakanlığa yıldız almak için başvuru yapacağız. Şu anki durumumuzla “3+deluxe” denilen ünvana sahip olacağımızı düşünüyorum.” dedi. Gelecek sezonların planlarında ise hem bir teras restoranı hem de termal spa merkezini hizmete açmak var. Çeşme’ye kurulacak olan termal tedavi kür merkezinin bölge turizm sezonunu 6-7 aya kadar uzatması beklenirken Muharrem Çilek, “Projenin hayata geçmesiyle spa, sauna ve hamam hizmetini devreye sokacağız. Böylece termal tedavi için Çeşme’ye gelen konuklarımızın dinlenmeleri için bir alternatif yaratmış olacağız” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu