Çeşme Aktüel

Kraliçelerin gözü ilk üçte

Kraliçelerin gözü ilk üçte
130 views
19 Ağustos 2015 - 8:01

Sörf cenneti Alaçatı’nın ev sahipliği yaptığı Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali bünyesinde gerçekleştirilen Pegasus Airlines PWA Windsurf Slalom Dünya Kupası’ndaki derece umutlarımız Çağla Kubat, Lena Erdil ve Fulya Ünlü, turnuva sonunda podyuma birlikte çıkmanın hayalini kuruyor… Şu an dünya sıralamasında 2 (Lena), 3 (Fulya) ve 5’inci (Çağla) sıranın sahibi olan milli sporcular, Dünya Kupası’nın 2’nci ayağını oluşturan Alaçatı’da ilk 3’ü paylaşmayı hedefliyor.

BİRBİRİMİZİ DESTEKLİYORUZ

Çağla ile Fulya uzun zamandır antrenmanlarını Alaçatı’da birlikte yapıyor. Bu durumun her ikisi için de çok faydalı olduğunu dile getiren Çağla, “Gelişimimize önemli katkısı oluyor. Birbirimizi zorlamamız performansımızı yukarı çekiyor. Aynı rüzgarda çalıştığımız için malzemelerdeki sıkıntıları da çok daha rahat fark edebiliyoruz” diyor ve yıllardan beri birlikte çalıştığı Fulya ile Lena’dan ileride büyük başarılar beklediğinin altını çiziyor.

WİNDSURF LİGİ ÇOK FAYDALI

Türkiye’ye dünya klasmanının ilk sırasında gelen Sarah Quita Offringa’yı çok sayıda yarışta geçmeyi başaran ve Kore’deki bu yılın ilk ayağında birinciliği küçük farkla kaptıran Lena Erdil ise Türkiye Windsurf Ligi’nin, Dünya Kupası hazırlığı için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti. Alaçatı’ya hazır geldiklerini ve ilk üçte yer alma konusunda umutlu olduğunu vurgulayan Lena, “Bu hayalimize ulaşmak için çok çalıştık. Gerçekleştirebilirsek Türkiye adına önemli bir başarı olur” diye konuştu.

LENA ÜÇÜNCÜ OLMUŞTU

Sarah Quita Offringa’nın yanı sıra geçen yılın dünya şampiyonu Fransız Delphine Cousin’in de aralarında bulunduğu çok sayıda önemli rakibe karşı mücadele edecek Çağla, Lena ve Fulya, geçen yıl Alaçatı ayağında ilk 6’da yer almıştı. Lena üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başarırken Fulya beşinci, Çağla da altıncı olmuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu