Çeşme Aktüel

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın ikinci günü de rüzgarsız geçti

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın ikinci günü de rüzgarsız geçti
133 views
19 Ağustos 2015 - 8:10

Bir Alaçatı klasiği haline gelen Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında dünyanın en hızlı windsurf’çülerini ağırlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın ikinci günü de yarışlar ilk gün olduğu gibi rüzgar engeline takıldı. Pegasus Airlines ana sponsorluğunda bu yıl 9. kez gerçekleştirilen organizasyonda rüzgarın artma ihtimali nedeniyle akşam saatlerine kadar beklenmesine karşın istenen olmadı ve yarış yapılamadı. Akşam saatlerinde bir ara windsurf’çüleri yarış için umutlandıran rüzgar, ancak antrenmana olanak sağladı.

33 ülkeden 64 erkek, 31 kadın sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada bu yıl erkeklerde 25, kadınlarda ise 12 farklı ülkeden sporcu mücadele edecek. Organizasyonda 13‘ü erkek, 11’i kadın olmak üzere toplam 24 Türk windsurf’çü derece elde etmeye çalışacak. Turnuvaya en çok sporcu veren ülke olan Türkiye’yi; 10’u erkek, 5’i bayan olmak üzere 15 sporcu ile temsil edilen Fransa takip ediyor.

Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde ve Pegasus Airlines ana sponsorluğunda düzenlenen şampiyonanın organizasyonu Sportworks tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye Yelken Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında da yer alan şampiyonaya destek veren diğer kurumlar ise Power TV, Power FM, Volvo, Mezzo Mix, Port Alaçatı, Selva Makarna’dır.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu