Çeşme Aktüel

Şarap kültürünü uzmanından öğreneceğiz

Şarap kültürünü uzmanından öğreneceğiz
89 views
21 Ağustos 2015 - 14:25

Kültür ve sanat dünyasının önemli isimlerini sanatseverlerle bir araya getiren Kedi Kültür Sanat Merkezi, Çeşme’de Şarap Tadım Etkinliği düzenliyor. Bir Yudum Şarap Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Nihat Aktan eşliğindeki şarap tadım etkinliği, Çeşme Arinnanda Otel’de 21 Ağustos Cuma günü saat 19:00 ile 21:00 arasında düzenlenecek.

Sırasıyla beyaz, roze ve kırmızı şarapların, sofra şarabı ve kalite şarap olmak üzere tadımının yapılacağı etkinliktekatılımcılar Türkiye’nin önde gelen şarap tadımı uzmanı önolog (şarapçılık uzmanı) Prof. Dr. Nihat Aktan tarafından şarap üretimi, tadım kriterleri ve teknikleri konusunda bilgilendirilecekler.

Şarap Bir Kültürdür”

Bir Yudum Şarap Derneği Onursal Başkanı Prof.Dr.Nihat Aktan, köklü bir tarihi ve kültürü olan şarabın seçiminin ve içiminin özel ritüelleri olduğunu ve yapılacak etkinlikte bu konuda da bilgi verileceğini söyledi.

Şarap Tadım Etkinliği’ne katılım 50 TL olup, katılım için Kedi Kültür Sanat Merkezi’nin 0 232 464 99 35 no’lu telefon ve info@kedikultursanat.org adresinden veya Çeşme Arinnanda Otel 0 232 723 45 00 nolu telefondan kayıt yapılabilir.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu