Çeşme Aktüel

Fulya kürsüye Çağla ve Lena ile birlikte çıkmak istiyor

Fulya kürsüye Çağla ve Lena ile birlikte çıkmak istiyor
149 views
22 Ağustos 2015 - 21:06

Alaçatı’da yapılan PWA Windsurf Dünya Kupası’ndaki gururumuz Fulya Ünlü’nün en büyük desteği ailesi… Bir an olsun yanından ayrılmayan babası ile birlikte gittiği Kore’den üçüncülük ile dönen ve Alaçatı ayağında rüzgarın yarışlara izin verdiği ilk günü lider bitiren milli sporcu, yarış sonunda ‘ablam’ dediği Çağla Kubat ve Lena Erdil ile birlikte kürsüye çıkmanın hayalini kuruyor. Kadınlarda PWA Dünya Kupası’nın ilk ayağına ev sahipliği yapan Kore’de Çağla Kubat ve eşi Jimmy Diaz’dan (PWA Başkanı) büyük destek gördüğünü belirterek, “Antrenmanları da Çağla abla ile birlikte yapıyoruz. Onunla aramızda bir mücadele yok. O ve Lena ile birlikte kürsüye çıkalım da kimin önde olduğu önemli değil” açıklamasını yapan 19 yaşındaki Fulya, hala sponsoru olmaması nedeniyle “hem babam hem sponsorum” dediği babası Mehmet Ünlü hakkında ise “Burada annem de sürekli yanımda ama yurt dışındaki organizasyonlara babamla birlikte gidiyorum. Windsurf’e başladığımdan beri resmen hayatını bana adadı. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır” değerlendirmesinde bulundu.

GENÇLERDE DÜNYA ŞAMPİYONU

Aynı zamanda genç bayanlarda da yarışan, 2013’te IFCA dünya şampiyonu, geçen yıl da PWA dünya şampiyonu olan Fulya, “sponsor desteği olmadığı için yurt dışındaki tüm organizasyonlara gidemiyorum. Bu da dünya sıralamasındaki yerimi etkiliyor. Geçen yıl üniversite sınavı hazırlığı vardı. O da etkilemişti. Şimdi Yaşar Üniversitesi’ndeyim. Çok daha rahatım. Dereceler de bunu gösteriyor. Kore’de en küçük yarışmacı bendim. O yüzden kürsüye çıkmayı beklemiyordum. Ama üçüncülük geldi. Benim için hoş bir sürpriz oldu. Alaçatı’da da derece elde etmek istiyorum. Elbette birincilik süper olur. Çağla (Kubat) abla ile yaptığımız antrenmanlar gelişimime büyük katkı sağlıyor. Umarım yarışları iyi bir derece ile tamamlarız” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu