Çeşme Aktüel

Çeşme’de ‘sonbahar’ temizliği

Çeşme’de ‘sonbahar’ temizliği
151 views
23 Ekim 2015 - 11:52

Çeşme Belediyesi, turizm cenneti Çeşme’nin yoğun geçirdiği yaz sezonunun ardından ilçenin çeşitli bölgelerinde geniş kapsamlı bir temizlik çalışması başlattı. Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışma, günlük olarak yapılan temizlik faaliyetleriyle birlikte yürütülüyor. İlçe merkezi, Alaçatı, Çiftlik, Dalyan, Ilıca ve Reisdere bölgeleri başta olmak üzere Çeşme’nin birçok bölgesinde eş zamanlı olarak yürütülen çalışma kapsamında, çöp konteynerleri, yağmur suyu kanalları ve dere yataklarında sonbahar temizliği yapılıyor, kış sezonuna hazırlanıyor.
Hem temizlik hem önlem
Çeşme Belediyesi’nin, ilçenin yaz aylarında büyük oranda artan nüfusuna eksiksiz hizmet verebilmek için hummalı bir çalışma gerçekleştirdiklerini vurgulayan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Yoğun geçirdiğimiz sezonun bitmesine rağmen Çeşme Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Yağmur suyu kanalları ile dere yataklarında biriken atıklar şiddetli yağmurlarla oluşabilecek olumsuzluklara mahal vermemesi için temizleniyor. Çalışmalarla hem sonbahar temizliği yapılıyor hem de yaklaşan kış ayları öncesinde önlem alınıyor” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu