Çeşme Aktüel

Uluslararası Çeşme Yelken Haftası’na geri sayım başladı

Uluslararası Çeşme Yelken Haftası’na geri sayım başladı
141 views
04 Kasım 2015 - 11:48

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Çeşme Yelken Haftası’nın (International Çeşme Opti-Week) ikincisi 24-28 Kasım tarihleri arasında Çeşme’de gerçekleştirilecek.

Organizasyona rekor başvuru

Çeşme Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenecek ve 5 gün sürecek olan yarışlar için şimdiye kadar 20 ülkeden sporcu kayıt yaptırdı. Türkiye’de yapılan optimist yarışları içinde rekor sayıda başvuru yapılırken, 260’tan fazla yelkenci birinci olabilmek için yarışacak.

Çeşme yelken sporunda lider

Konumu ve iklimi gereği Çeşme’nin yelken sporuna oldukça iyi koşullar sağladığını belirten Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdikleri Uluslararası Çeşme Yelken Haftası organizasyonundan çok iyi geri dönüşler aldıklarını söyledi. Önümüzdeki dönemde alt yapıya desteklerinin devam edeceğini ifade eden Akdurak, “Biz Çeşme’nin 12 ay turizme hizmet edebilmesi için yelken sporunun önemini biliyoruz. Bu anlamda Çeşme Kaymakamımız başkanlığında toplanan Deniz Ticaret Odası, Liman Başkanlığı, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇESO), Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞTOB), Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nden oluşan kurul yarışa çok büyük destek sundular. Bize cesaret veren bu destekle gelecek yıl katılım sayısını 400’lere taşımayı hedefliyoruz. Gelecek yıl Kasım ayında Çeşme’ye sporcular ile birlikte gelen kafilede 600’e yakın kişi olacak. Çeşme’nin rüzgarı ve misafirperverliği tanındıkça bu türden yarışları çeşitlendirmek mümkün. Wind-surf ile adını duyuran ilçemiz yelken branşında da doğru projelerle cazibe merkezi haline gelebilir. Düzenlediğimiz uluslararası organizasyonlarla yelkende lider konuma getirmek istiyoruz. Bütün yelkenseverleri Çeşme’ye bekliyoruz.” diye konuştu.

Komşu Yunan sporcular da katılıyor

Birbirinden çekişmeli müsabakalara sahne olacak yarışlarda başta Türkiye olmak üzere, İngiltere, Almanya, Slovenya, Danimarka, Kuveyt, İtalya, Bulgaristan, Malta, Mısır, İsrail, Hırvatistan, Rusya, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Letonya, Karadağ, Sırbistan, Yunanistan’dan sporcular şampiyonluk arayacak.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu