Çeşme Aktüel

Atatürk Çeşme’de iki ayrı programla anıldı

Atatürk Çeşme’de iki ayrı programla anıldı
155 views
12 Kasım 2015 - 12:28

Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77’nci yıldönümü dolayısıyla turizm cenneti Çeşme’de iki ayrı anma programı birden düzenlendi. Anma programlarına yüzlerce ilçe sakini katıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77’nci yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen anma törenlerinin turizm cenneti Çeşme’deki adresi, Cumhuriyet Meydanı ve Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi oldu. Anma töreni ve programına Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, eğitimciler, öğrenciler ve yüzlerce ilçe sakini katıldı.

Hayatından kesitler sundular

Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk sunumunun ardından 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma töreni, Alaçatı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi öğrencilerinin Çakabey Kültür Merkezi’nde hazırladığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı ile devam etti. Atatürk’ün hayatından milli mücadele yılları ve sonrasına ait kesitler sunarak, Ata’nın bilime, sanata, eğitime yaklaşımı ve hürriyet aşkının vurgulandığı gösteri, büyük beğeni topladı, salondakiler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

İlke ve emaneti yaşatılacak

Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde rahmet ve saygıyla anan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Atatürk, sadece Türk milletine değil, dünyada emperyalist güçler tarafından sömürülen tüm halk ve devletlere önderlik etmiştir. Atatürk’ün ilkeleri ve en önemli emaneti olan cumhuriyet, Türk gençleri sayesinde yaşamaya devam edecektir” dedi. Etkinlikte, Çeşme’deki ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen, Mustafa Kemal Atatürk konulu; şiir, resim ve düz yazı yarışmalarında dereceye girenlere ödüller verildi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu