Çeşme Aktüel

Çeşme Sonbahar Trofesi’nde Yelkenler Açıldı

Çeşme Sonbahar Trofesi’nde Yelkenler Açıldı
156 views
17 Kasım 2015 - 10:45

International Çeşme Yacht Club(ICYC), Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK), Urla Yat Kulübü(URİYAT) ile Teos Marina ve Çeşme Marina tarafından ortaklaşa düzenlenen İzmir Sonbahar Trofesi Çeşme Parkuru 14-15 Kasım 2015 yarışları ile başladı.

İzmir Sonbahar Trofesi, 3-4 Ekim 2015’de Sığacık’ta yapılan yarışlar ile başladı. Yarış filosu 24 Ekim’de yapılan offshore yarış ile Çeşme’ye geldi.

Çeşme parkuru, 14 Kasım Cumartesi günü yazdan kalma güneşli bir gün ile başlandı. Önce ikiden teke düşürülen cumartesi yarışı, yarışın başlamasından sonra rüzgarın kesilmesi nedeniyle tamamlanamadı. Ardından EAYK tarafından organize edilen Çeşme Marina’nın ev sahipliğini yaptığı sade bir tören ile Sığacık – Çeşme Coğrafi Rotası’nda IRC I, IRC II, IRC III ve Destek Sınıfı dallarında ödül kazanan yarışçılara ödülleri dağıtıldı.

15 Kasım Pazar günü, rüzgarın da elverişli olmasıyla cumartesi yapılamayan ikinci yarış ile beraber toplam iki yarış yapılması planlandı. Ancak ilk yarış sırasında rüzgarın 25 Knot kuvvetine kadar çıkmasından dolayı ikinci yarış iptal edildi. Yarış sonucunda IRC I, IRC II, IRC III ve Destek Sınıfı dallarında kazanan yarışmacılar hakemler tarafından duyuruldu.

İzmir Sonbahar Trofesi, 5-6 Aralık ve 12-13 Aralık tarihlerinde yapılacak yarışlar ile devam edecektir. Trofenin 4., 5. ve 6. ayaklarının kupaları son gün Çeşme Marina’nın evsahipliği yapacağı ödül töreninde verilecek.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu