Çeşme Aktüel

Alaçatı’da bisiklet kullanımına olan ilgi artıyor

Alaçatı’da bisiklet kullanımına olan ilgi artıyor
154 views
21 Mart 2016 - 13:03

Dünyanın sayılı sörf merkezlerinden Alaçatı’da, sörften sonra bisiklet sporu ve kullanımı yörenin coğrafi konumu itibarı ile daha da ön plana çıkıyor..
2011 yılında Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Alaçatı Turizm Derneği ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın ortak çalışması sonucu tamamlanan 75 kilometrelik bisiklet parkur ve yollarının kullanımı, daha etkin ve eğlenceli hale gelecek.

BİSİKLET KULLANIMINDA EĞİTİM VE REHBERLİK

2015 yaz sezonunda bisiklete olan aşırı talebi göz önünde bulunduran bisiklet kiralama firmaları, 2016 sezonu için hazırlıklarını şimdiden tamamladılar. Kendi tasarladıkları ve imal ettirdikleri tamamen yerli yapım, 4 tekerlekli gezi bisikletleri ile Alaçatı Bisiklet Firması sahibi Ahmet Acaroğlu, bu yıl hizmet yelpazelerine yenilerini ekleyerek, bu konuda farkındalık yaratacaklarını söyledi. Acaroğlu, bisiklet kullanımında eğitim ve rehberlik hizmetleri vererek, Çeşme ve Alaçatı’ya gelen yerli ve yabancı turistlere doğa dostu bisiklet ile özgür bir ulaşımın yanı sıra, eğlence ve değişik aktiviteler sunduklarını belirtti.

TÜM YARIMADAYI KAPSAYAN REHBERLİ GEZİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Ahmet Acaroğlu, “Çeşme Belediyesi’nin desteğiyle, özellikle 4 tekerlekli gezi bisikletleri ile Alaçatı bölgesinde turistlerin çevreyi kısa sürede tanımalarına ve keyifli saatler geçirmelerine imkân sağlıyoruz. Ege Üniversitesi Turist Rehberliği Bölümü ile tüm Çeşme Yarımadası’nı kapsayacak, rehberli gezi programları üzerine geliştirdiğimiz bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu proje ile yerli ve yabancı turistlerin bölgenin kültürel ve tarihi değerlerini öğrenmelerini, üniversite öğrencilerinin de bisiklet turları ile keyifli vakit geçirmelerini hedefliyoruz. www.alacatibisiklet.com internet sitemiz ile 2016 sezonunda yeni modellerle bizden hizmet talep eden ve butik otellerde konaklayan misafirlere, kişiye özel hizmetler sunarak bisiklet kullanımının hızla yaygınlaşmasına katkıda bulunacağız” dedi.
Haber: Haber Alaçatı

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu