Çeşme Aktüel

Hıdırellez coşkusu

Hıdırellez coşkusu
125 views
07 Mayıs 2016 - 10:13

Baharın müjdecisi Hıdırellez her yıl olduğu gibi bu yıl da Çeşme’de coşkuyla kutlandı.

Çeşme Belediyesi’nin ilçenin iki farklı noktasında düzenlediği şenlikte Hıdrellez ateşini Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç yaktı.

Çeşme ve Alaçatı’da düzenlenen etkinliklerle Hıdırellez’i kutlamak için bir araya gelen yüzlerce Çeşmeli, dileklerinin kabul olması, bolluk ve bereketin artması için ateşin üzerinden atlayarak kağıda yazdıkları dileklerini gül ağacağına astı. Roman orkestrası eşliğinde eğlenen yüzlerce vatandaş yanan ateşin çevresinde keyifle dans etti.

İki ayrı şenlik

Çeşme Tekke Plajı ve Alaçatı Kemalpaşa Caddesi’nde düzenlenen iki farklı noktadaki şenlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku dolu bir Hıdrellez yaşandı. Havanın kararmasına yakın Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç tarafından yakılan ateşin çevresinde toplanan Çeşmeliler Hıdırellez ritüeli olan ateşin üzerinden atlayarak dilek dilediler. Gece geç saatlere kadar roman orkestrası eşliğinde eğlenen vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadılar.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu