Çeşme Aktüel

‘Gönül Dilinden Nağmeler’ gönülleri fethetti

‘Gönül Dilinden Nağmeler’ gönülleri fethetti
176 views
16 Mayıs 2016 - 13:28

Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Çakabey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği Bahar Konseri’nde müzik ziyafetine barış, sevgi ve hoşgörü temalı resimler eşlik etti..

Çeşme ve Alaçatı’da yaşayan, değişik meslek gruplarına mensup 30 kişilik Çeşme Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu, Çakabey Kültür Merkezi’nde bir konser verdi. ‘Gönül Dilinden Nağmeler’ sloganını benimseyen ve gönülden çalışmalar yapan koronun şefliğini, Çeşme Halk Eğitim Müdürlüğü müzik öğretmenlerinden Leyla Ildır yaptı.

SOLO PERFORMANSLAR BEĞENİ TOPLADI

Udu ile koroya en büyük desteği veren Kemal Ozan Ildır ve TRT Radyosu’nun birbirinden değerli saz üstadlarının eşliğinde, Türk Sanat Müziği’nin seçme eserlerini seslendiren koro, salondaki dinleyicileri farklı duygulara, değişik diyarlara sürükledi. Kemal Kazandı’nın sunumu ile gerçekleşen konserin birinci bölümünde Suzinak, Hicazkar ve Hicaz makamlarında eserler, ikinci bölümünde ise Kürdili hicazkar makamında eserler seslendiren koristleri seyirciler ayakta alkışladı. Solo performansları ile Türk Sanat Müziği eserlerine farklı yorumlar getiren solistler büyük alkış topladı.

RESİMLERLE SÜSLENMİŞ SALONDA KONSER

Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Emrah Elif Berk ve Gamze Gültekin’in Mevlana’nın ‘Birliğe Ulaş’ şiirini sundukları gecede, içimizdeki barış, birlik ve beraberlik isteğinin seramik çamuru ile semazene yansıtılması ve konser boyunca bir köşede barışı simgeleyen güvercinin ağzında zeytin dalı resmi ile betimlenmesi, konsere ayrı bir anlam kazandırdı. Suzan Cun Yoluk ve Fadime Tural Kezer resimleriyle süslenmiş konser salonunda düzenlenen etkinlik sonrasında konuşan Koro Şefi Leyla Ildır, başarılı, keyifli, neşeli ve bir o kadar da maneviyat yüklü bir konserin gerçekleştirilmesine vesile olan herkese teşekkürlerini iletti.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu