Çeşme Aktüel

Çeşme Belediyesi 100 milyon lira değerindeki dükkanlarını geri aldı

Çeşme Belediyesi 100 milyon lira değerindeki dükkanlarını geri aldı
92 views
27 Mayıs 2016 - 12:12

Bütünşehir yasasıyla beldeyken mahalleye dönüştürülen Alaçatı’nın merkezindeki dükkanlar için müjdeli haber geldi.

31 Mart 2014’te yapılan yerel seçim ile birlikte hayata geçen Bütünşehir yasasıyla, Alaçatı Belediyesi’ne ait mülkler İzmir Valiliği bünyesinde kurulan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu tarafından Diyanet, Milli Eğitim ve İZSU gibi kurumlara paylaştırılmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devrine karar verilen mülklerin devir işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bu mülkleri yeniden Çeşme Belediyesi’ne devretti.

Aziz Kocaoğlu sözünde durdu

Yerel seçimler sonrasında Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ı tebrik ziyaretine geldiği sırada kendisine bu dükkanların akıbeti ile ilgili sorulan soruya Aziz Kocaoğlu şu cevabı vermişti: “Alaçatı Belediyesi’nin kendi imkanları ile Alaçatı girişine kazandırdığı bu mülkler üzerinde ne bir katkımız ne de hakkımız söz konusudur. Devir gerçekleştirildiği ile ilgili bir belge henüz tarafımıza ulaşmamıştır. Ulaşır ulaşmaz mülklerin yeniden Çeşme Belediyesi’ne devrini gerçekleştireceğiz.”

Başkan Dalgıç’tan Büyük Başkan Kocaoğlu’na teşekkür

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Alaçatı’nın girişinde belediyenin kendi imkanlarıyla 2009 yılında yaptığı yeraltı otoparkı ve Alaçatı’nın mimari özelliklerine göre yapılan yaklaşık 100 milyon değerindeki 34 dükkanın yeniden Çeşme Belediyesi’ne devredilmesinin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ederek ilçenin farklı yerlerine de teşekkür mesajları astırdı. Teşekkür mesajında Başkan Dalgıç şu sözlere yer verdi:

“Kapatılan Alaçatı Belediyesi’nin Paylaştırma Komisyonu’nca İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen mülklerini Çeşme Belediyesi’ne iade eden Büyük Başkanımız AZİZ KOCAOĞLU’na teşekkürlerimizi sunarız.”

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu