Çeşme Aktüel

Türkiye’nin en büyük Aquapark’ı Çeşme’de açılıyor

Türkiye’nin en büyük Aquapark’ı Çeşme’de açılıyor
166 views
17 Haziran 2016 - 16:37

5 Nisan’da yapımına başlanan Türkiye’nin en büyük Aupark’ı, Temmuz ayında Çeşme’de hizmete girecek..

Çeşme’de 60 dönümün üzerinde (60.900 m²) bir alanda yapımı süren Tetusa Oasis Aquapark’ta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, çeşitli ziyaretçi tipi ve yaş grupları hedef alınarak tasarlanan aquaparkın, heyecan oyunlarını da içeren çeşitli aktiviteler ile tüm aile bireylerine hizmet vermesinin planlandığını söyledi.

ÇEŞME’NİN TANITIMINA VE TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK

Çeşme Belediyesi’nin de ortak olduğu TETUSA (Termal – Turizm – Sağlık) Özel Sağlık Hizmetleri Termal Turizm San. Ve Tic. A.Ş. tarafından yapımı süren Tetusa Oasis Aquapark’ın dışında 27 bin metrekarelik alana Termal Kür Merkezi ve 6 bin 700 metrekarelik alana da Yaşlı Bakım Evi yapılacağını açıklayan Belediye Başkanı Dalgıç, “Türkiye’nin en büyük auaparkını inşa ediyoruz. Hem alan olarak, hem de montajı süren oyun grupları ile Türkiye’de tek olacak. Şu anda Türkiye’de ve dünyada olmayan ‘Space Race’ adlı oyun grubunun montajı devam ediyor. Tetusa Oasis Aquapark’ın Çeşme’nin tanıtımına ve turizmine önemli katkıları olacaktır. Aqupark’ta her yaş grubu için havuzlar, oyun gurupları, restoran, cafe ve çok büyük bir yeşil alan yer alacak. Yapım hızla devam ediyor, temmuz ayı içinde açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

SPACE RICE KAYDIRAK DÜNYADA İLK KEZ ÇEŞME’DE KULLANILACAK

Tesiste hafta içi 700, hafta sonu 2000 kişi olmak üzere 1 haftada 7500 kişinin ağırlanması ve eğlendirilmesinin planlandığını ifade eden Başkan Dalgıç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tesiste yetişkinler için 3 kule ile 4’ü ekstrem 10 kaydırak grubu, 3-9 yaş arası çocuklar için 1 kaydırak grubu ile çocuk oyuncak havuzu, 1 dalga havuzu, ayrıca 1 büyük yüzme havuzu bulunacak. ‘Space Race’ isimli kaydırak, üretici firma Polin tarafından 2015’de Amerika’da lansmanı yapılmış, aynı anda 8 kişiye kadar grupların tek botla kayabildikleri, ‘Aile Tipi’ olarak adlandırılan bir kaydıraktır ve dünyada ilk defa Oasis Aquapark’ta yer alacak. ‘King Cobra’ isimli kaydırakta aynı anda ikişer kişilik iki grup yarış yapabilmektedir. Bu kaydırak ile üretici firma Polin son dört yıldır üst üste ‘Avrupa’nın en iyi kaydırağı’ ödülünü kazandı.”

Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Tetusa Oasis Aquapark’ın hizmete girmesiyle yaklaşık 100 kişiye de istihdam imkanı sağlanacağını açıkladı.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu