Çeşme Aktüel

Aralalarında bir de milli futbolcu vardı

Aralalarında bir de milli futbolcu vardı
128 views
21 Mart 2017 - 11:31

Dalyan Uçburnu’nda 46 sığınmacı yakalandı.. 

Dalyanköy’den yasa dışı yollarla Yunanistan’a geçmeye çalışan 46 yabancı uyruklu yakalandı. Sabah saat 04:00 sularında (21 Mart) Dalyanköy Uçburun açıklarında bir lastik bot belirleyen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Şişme botu durduran ekipler, biri Irak, 45’i Suriye uyruklu toplam 46 kişiyi yakaladı. Sakız Adası’na geçmeye çalışan 20’si erkek, 14’ü kadın, 12’si de çocuk mülteciler önce TCSG Dost gemisine alındı. Sabah 08.30 sıralarında da Dost gemisinden TCSG 24 gemisine aktarılan mülteciler Çeşme İskelesi’ne getirildi.

Karşıya geçinceye kadar deneyeceğim

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda yapılan işlemlerin tamamlanmasından sonra İlçe Jandarma Komutanlığı’na teslim edilecek göçmenler, buradaki işlemlerinin de tamamlanmasının ardından İzmir Göç İdaresi Mülteci Kabul ve Barınma Merkezi’ne sevkleri yapılacak. Bu arada sığınmacılardan birçoğunun daha önce de karşıya geçmeye çalıştıkları öğrenildi. 2,5 yıldır Türkiye’de yaşayan Suriyeli milli futbolcu Yasir Hamdan (24) tam 15 kez karşıya geçmek isterken yakalandığını belirterek, “Bugün yine yakalandık ama yarın yine deneyeceğim ta ki karşıya geçmeyi başarana dek. Ülkemdeki savaş ve terörden kaçtım. Milli futbolcuyum. Bugüne dek Suriye Milli takımında, birer yıl da Ürdün, Libya ve Irak’ta forma giydim” dedi.

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu