Çeşme Aktüel

Ömer Önal Çeşme Kent Konseyi Başkanı oldu

Ömer Önal Çeşme Kent Konseyi Başkanı oldu
116 views
07 Nisan 2017 - 0:14

Yürütme Kurulu seçiminin blok liste yöntemiyle yapılması kararlaştırıldı. Seçime tek blok liste ile gidildi. Başkanlığı da tek aday çıktı..

Çeşme Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu, Çakabey Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. 124 Genel Kurul üyesinden 63’ünün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Çeşme Kent Konseyi Başkanlığı için tek aday olarak giren Ömer Önal oy çokluğuyla seçildi. 2,5 yıldır Kent Konseyi başkanlığını yürüten Hakan Kerman yaptığı kısa açılış konuşmasında; 2007 yılından bu yana CHP üyesi olduğunu, ama Kent Konseyi’nde parti farkı gözetmeyen tarafsız bir yönetimi benimsediklerini vurgulayarak, bir hafta önce yeterli sayıya ulaşılamaması nedeniyle ertelenen genel kurulda son anda adaylığı açıklanan Ömer Önal’a karşı bir seçim yarışına girmeyeceğini söyledi.

YÜRÜTME KURULU’NA TEK BLOK LİSTE, BAŞKANLIĞA TEK ADAY

Divan Kurulu’na verilen dilekçe doğrultusunda yapılan oylama ile, Yürütme Kurulu seçiminin blok liste ve açık oylama yöntemiyle, başkanlık seçiminin de açık oylama ile yapılmasına karar verildi. Divan Kurulu’na tek blok liste verilmesinin ardından oylama yapıldı ve Yürütme Kurulu’na oy çokluğu ile Berna Güler, Arda Gönül, Suzan Çırağ, Sebahat Pasur, Sedat Mutlu, Veysel Ayhan, Sabise Tamer, Rasim Özgül ve İsmail Porsuk seçildi.

SİZLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİME SÖZ VERİYORUM

Daha sonra başkanlık seçimine geçildi. Tek aday olan Ömer Önal söz istedi ve bugüne kadar üstlendiği görevleri anlattıktan sonra, Çeşme’ye daha iyi hizmet etmek için bu göreve talip olduğunu söyledi. Önal, “Çeşme dünya cenneti, bu ilçede yaşayan insanlar olarak çok şanslıyız. Bu güzel cenneti daha iyi korumalıyız. Yerel yönetimle, muhtarlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, gençlerimizle, esnafımızla, üniversite ve okullarımızla bir araya gelip projeler üretip, bunları gerçekleştirmek için adayım. Kent Konseyi, Hakan Kerman’ın da belirttiği gibi partiler üstü bir kurumdur, bunun bilincindeyim. Adaylığıma onay verirseniz Kent Konseyi Başkanı olarak, bugüne kadar olan deneyimlerimle var gücümle çalışacağıma, kimseyi ötekileştirmeden birlik ve beraberliği sağlayacağıma, sizleri mahcup etmeyeceğime söz veriyorum” diye konuştu. Ardından yapılan oylama sonucu, oy çokluğuyla Çeşme Kent Konseyi Başkanlığı’na Ömer Önal seçildi.

 

ESKİLERİN TECRÜBESİ, YENİLERİN DİNAMİKLİĞİYLE GÜZEL İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kent Konseyi Başkanı Ömer Önal seçim sonrasında yaptığı yazılı açıklamada ise şu değerlendirmede bulundu:

“Kent Konseyi yönetiminde bugüne kadar görev almış tüm yönetici ve alt meclislerde emeği bulunan, katkı koyan dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Bu bir bayrak yarışıdır. Önceki Başkan Hakan Kerman ve yönetimindeki dostlarım kısa zamanda çok önemli işler başardılar. Çıtayı yüksek tuttular. Yeni yönetim olarak bu çıtayı daha da yukarılara taşımak kaçınılmaz görevimizdir.

Eskilerin tecrübesi ve yeni üyelerin dinamikliği ile çok güzel işler yapmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Yerel yönetimler iş yoğunluğu içerisinde olabilirler. Kent Konseyi olarak, yerel yönetimlerin yoğunlaşamadığı, gözden kaçıracakları konuların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Çeşme markasının ve vizyonunun geliştirilmesi, kentimizin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevre duyarlılığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma – hesap verme ve yerinden yönetim ilkelerinin hayata geçirilmesi için elimizden geleni değil, elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız.

Beni bu göreve layık gören, Çeşme Kent Konseyi’nin çalışmalarına desteğini esirgemeyen, sevgili Genel Kurul üyelerimize, yeni yönetime giren Yürütme Kurulu arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür eder, yeni yönetimin hayırlı olmasını dilerim.”

 

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu