Çeşme Aktüel

Şimdi Kış Trofesi zamanı

Şimdi Kış Trofesi zamanı
131 views
20 Şubat 2018 - 23:36

EAYK-Çeşme Marina tarafından düzenlenen 2018 İzmir Kış Trofesi I. Ayak Yarışları, 27 Ocak tarihinde Çeşme Marina’da 33 teknenin kayıt vermesi ile başladı..

Çeşme Boğazı’ndaki rüzgarın sert olması nedeniyle brifingden sonra karada tehir verilen ilk gün yarışları, rüzgarın ilerleyen saatlerde de limitlerde olmaması nedeniyle yapılamadı. Akşam üzeri tüm yarışçıların katılımı ile Marina Yacht Club’ta açılış töreni yapıldı..

İkinci gün güzel, güneşli bir havada brifing sonrasında yarış başladı. Denize açılan tekneler, ortalama 15 knot rüzgar altında iki yarışı başarıyla tamamladı. Kış Trofesi 1. Ayak yarışlarında;

IRC 1’de Lezita Lemon,

IRC 2’de Arnes,

IRC 3’de Yunus Marin Cygnus,

IRC 4’de Quattro 4,

IRC’5 de Miranda ve

Destek Sınıfında Fun Lemon – Baran Ambalaj birinci oldular.

HAVA OTURMAYINCA ‘TEHİR ALTI AYDIN’ TOKA EDİLDİ

2018 İzmir Kış Trofesi II. Ayak Yarışları, 17 – 18 Şubat tarihlerinde bu kez 32 teknenin katılımıyla yapıldı. Cumartesi günü brifingin ardından hakem heyeti ve tekneler denize açıldı. Havanın limitlerin altına inmemesi nedeniyle hakem heyeti tehir ilan etti ve tekneler marinaya geri döndü. Ölçümlere devam eden heyet, 25-32 knot arasında değişen hava oturmayınca ‘Tehir Altı Aydın’ toka etti ve ilk gün yarışı kapandı.

KUMRU İKRAMI EŞLİĞİNDE ÖDÜL TÖRENİ

Akşam üzeri, Marina Yacht Club’ta Çeşme’ye özgü kumru ikramı eşliğinde Kış Trofesi I. Ayak Ödül Töreni yapıldı, ekipler keyifli anlar yaşadı. Ödül töreninde; üç hafta önce birincilik ödüllerinin sahibi olan IRC 1’de Lezita Lemon, IRC 2’de Arnes, IRC 3’de Yunus Marin Cygnus, IRC 4’de Quattro 4, IRC’5 de Miranda ve Destek Sınıfında Fun Lemon – Baran Ambalaj kupalarını aldılar.

RÜZGAR YİNE İKİNCİ GÜN İZİN VERDİ

Yarışın ikinci günü, hava koşullarının mükemmel olmasıyla birlikte denize açılan tekneler, 14-18 knot rüzgar altında iki keyifli yarış gerçekleştirdi. Kış Trofesi II. Ayak yarışlarında;

IRC 1’de Lezita Lemon,

IRC 2’de Arnes,

IRC 3’de Yunus Marin Cygnus,

IRC 4’de Lady Fast,

IRC’5 de Fermer ve

Destek Sınıfında Fun Lemon – Baran Ambalaj birincilik ipini göğüsleyen ekipler oldu. İzmir Kış Trofesi III. Ayak Yarışları ve II. Ayak yarışının ödül töreni, 17-18 Mart tarihlerinde Çeşme Marina’da yapılacak.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu