Çeşme Aktüel

Özgener çıtayı daha da yükseltecektir

Özgener çıtayı daha da yükseltecektir
134 views
30 Nisan 2018 - 22:49

ATO eski başkanı Sinan Aygün tatil için gittiği Yunanistan’ın Sakız Adası’nda gündemle ilgili açıklamalarda bulundu, Mahmut Özgener’e başarılar diledi..

Geçtiğimiz günlerde yapılan İzmir Ticaret Odası seçimini değerlendirip yeni başkan Özgener’in çıtayı daha da yükselteceğine inandığını belirten Ankara Ticaret Odası (ATO) eski başkanı Sinan Aygün, ayrıca 24 Haziran erken seçimi üzerine görüşlerini aktarıp, hiçbir anket firmasının anketlerinin doğruluğuna inanmadığını söyledi..

TÜRK-YUNAN İLİŞKİLERİ YERSİZ GERİLİYOR

Sakız Adası’na eşiyle birlikte 30 kişilik bir grupla gelen ATO eski Başkanı Sinan Aygün, 1980’de Çeşme ile tanıştığını ve her yıl Çeşme’ye geldiğini, 38 yıllık Çeşmeli olduğunu belirterek, “Hep Çeşme’den Sakız adasına bakıyorduk. Bugün Sakız adasından Çeşme’ye baktık. Çeşme ışıl ışıldı, buradan daha da güzeldi. Son zamanlarda Türk-Yunan ilişkileri üzerinde çok yersiz bir gerginlik var. Oysa burada bir cennet, karşıda da başka bir cennet var. İki cennetten faydalanmak lazım” diye konuştu.

SİVİL TOPLUM TECRÜBESİ AVANTAJ

Kendisinin ATO Başkanlığı döneminde Ekrem Demirtaş’ın da İzmir Ticaret Odası Başkanı olduğunu, 26 yıl boyunca İzmir’in ticaretine büyük katkı koyduğunu söyleyen Sinan Aygün sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekrem Bey iyi bir dostumdur benim. Tabii 26 yıl uzun bir süre, insanlar yıpranıyor. Bu dönemde aday olmayacağını açıklayarak doğru bir iş yaptı. Ben 14 yıl yaptım ATO Başkanlığı’nı ve 2011 yılında bıraktım. Bir müddet sonra insan yoruluyor. Ben 36 yaşında başkan olmuştum. 36 yaşındaki performansla, 60 yaşındaki performans farklı oluyor. Ekrem Demirtaş’ın iyi bir karar verdiğini düşünüyorum. Aday olmadı, kendi isteğiyle çekildi. ‘Hayırlı olsun’ diyorum. Ama şunu çok iyi biliyorum ki 26 yıl boyunca çok özverili çalıştı. Özellikle Türk – Yunan dostluğu ve ilişkilerine çok büyük katkısı oldu. İki ülke dostluğu açısından iyi bir köprüydü. Yeni Başkan Mahmut Özgener’in de başarılı çalışmaları aynen devam ettireceğini tahmin ediyorum. Onun da sivil toplum tecrübesi önemli bir avantaj. Futbol Federasyonu Başkanlığı gibi önemli bir tecrübesi var. Çıtayı daha da yükselteceğine inanıyorum. Bayrağı teslim ettik yeni başkanımıza, ‘tekrar hayırlı olsun’ diyorum.”

KALPLER KIRILMASIN, ORTAM GERİLMESİN

ATO Başkanlığı görevinden sonra 2011-2015 arası milletvekilliği yaptığını, içinde bulunduğumuz seçim sürecinde insanların birbirini kırıp dökmeden, gergin siyasetten uzak durmalarını arzu ettiğini vurgulayan Sinan Aygün, “Her taraftan siyasetçiler, birbirlerinin yüzüne bakamayacak sözler söylemezler diye düşünüyorum. İstiyorum daha doğrusu ve gergin bir ortamda seçimlere gidilmesi taraftarı değilim. Hiçbir anket firmasının anketlerinin doğruluğuna inanmıyorum ben. O yüzden en büyük anketi halk 24 Haziran’da sandıkta yapacak. Sonucu merakla bekliyoruz” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu