Çeşme Aktüel

Paniğe gerek yok

Paniğe gerek yok
149 views
13 Eylül 2018 - 0:02

Bu sabah (13 Eylül) uyandığınızda Çeşme açıklarında Panama bandralı Rahmeh adlı gemiyi görürseniz boşuna panik yapmayın..

Canlı havyan taşımacılığı yapan Rahmeh’in adı, şarbon hastalığı taşıyan büyükbaş hayvan taşıdığı iddiasıyla basında yer almış, fakat iddianın asılsız olduğu bizzat Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanmış, geminin boş olduğu belirtilmişti.

134 metre uzunluğunda ve 11 bin 947 brüt GRT’luk gemi gece yarısı itibariyle Sakız Adası açıklarında ve sabah saat 08:00’de Çeşme açıklarında olacak. Varış limanı Cebelitarık / İspanya olan geminin Çeşme açıklarında personel ve yedek parça temini için demirleyeceği öğrenildi.

Ayrıca edinilen bilgiye göre; gemiye ilk olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden bir doktor çıkacak, vereceği rapora göre Çeşme Liman Başkanlığı geminin personel ve yedek parça talebini değerlendirecek.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu