Çeşme Aktüel

Ak Parti Çeşme’de belediye başkan aday adaylığı için 5 başvuru

Ak Parti Çeşme’de belediye başkan aday adaylığı için 5 başvuru
155 views
12 Kasım 2018 - 18:36

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike: “Mevcut başvuruların yanı sıra, aday adaylığı kesin olan Arif Barata ve Hüseyin Özen de var. Meclis üyeliği için başvuruların da 50 civarında olmasını bekliyoruz.”

Yerel seçimler için geri sayım devam ediyor. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlere 6 aydan daha az bir zaman kalmışken, AK Parti’de belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği aday adayları başvuru süresi 5 Kasım’da başladı.

1’İ KADIN 5 BAŞVURU YAPILDI

12 Kasım Pazartesi (bugün) sona ereceği bildirilen belediye başkanlığı başvuru süresi, Genel Merkez’den gelen talimat üzerine 16 Kasım Cuma gününe kadar uzatıldı. Bugün itibariyle AK Parti Çeşme İlçe Başkanlığı’na biri kadın toplam 5 aday adayı belediye başkanlığı için başvuruda bulundu. Ak Parti Çeşme Belediyesi Meclis eski Üyesi, ODTÜ mezunu İnşaat Yüksek Mühendisi Hüseyin Boyacı, AK Parti Çeşme Belediyesi Meclis Üyesi, Diş Hekimi Emin Yüce, AK Parti İlçe Kadın Kolları eski Başkanı, Çevre Mühendisi Fulya Barbaros, AK Parti Çeşme Belediyesi Meclisi ve İzmir Büyükşehir Meclis Üyesi, Maden İşletmecisi Namık Kemal Aydoğdu, Diş Hekimi Mustafa Levent Yıldırım, AK Parti Çeşme İlçe Başkanlığı’na aday adaylığı başvurularını teslim ettiler.

MECLİS ÜYELİĞİNE 50 BAŞVURU BEKLENTİSİ

Diğer taraftan son başvuru tarihi 3 Aralık olan belediye meclisi aday adaylığı için şimdiden 3 başvuru oldu. Kamil Ülgen, Halim İmerek, Atilla Koçanoğulları’nın başvurularını alan AK Parti Çeşme İlçe Başkanlığı’na, süre sonuna kadar tahminen 50 civarında bir başvurunun olması bekleniyor.

ADAY ADAYLARININ FİDAN BAĞIŞIYLA KORU OLUŞTURACAĞIZ

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike yaptığı özel açıklamada, “İlçemizi ‘AK Belediyecilik’le hak ettiği yaşam standartlarına kavuşturmak üzere, halkımızın hizmetkarı olan aday adaylarımızla seçim sürecini resmi olarak başlatmış bulunuyoruz. Umut ediyorum ki süreç sonunda tüm aday adaylarımızla birlikte, liyakat esaslı samimi ve tevazu sahibi kadrolarımızla; bir kırmızı kurdele kesilemeyen ve 5 yılda borcu olmayan belediyeyi borçlu hale getiren, vatandaşına, halka üst perdeden bakan, basireti bağlı, halka hizmeti zul addeden yönetimlerin rafa kalkacağı bir dönemi yaşayacağız. Bu vesileyle tüm aday adaylarımıza talip olduğu görevlerin hayırlı olmasını temenni ederim. 12 Kasım’a kadar belediye başkanlığı için başvuran parti üyelerimizin yanı sıra, aday adaylığı kesin olan Arif Barata ve Hüseyin Özen de var. Meclis üyeliği için başvuruların da 50 civarında olmasını bekliyoruz. AK Parti Çeşme İlçe Teşkilatı olarak, aday adaylarımızdan maddi bir talebimiz yok. Buna karşılık bin fidan bağışı şartı getirdik. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz iyi bir anı mirası olarak, bu fidanlarla bir koru oluşturacağız” diye konuştu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu