Çeşme Aktüel

Çeşme Belediye Başkanlığı için Ak Parti’ye 8 başvuru

Çeşme Belediye Başkanlığı için Ak Parti’ye 8 başvuru
145 views
16 Kasım 2018 - 20:32

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Çeşme belediye başkanlığı aday adaylığı için Ak Parti’ye yapılan resmi başvurular, Tarım ve Orman Bakanı Başdanışmanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eski Başdanışmanı, hayırsever işadamı Arif Barata’nın saat 19:30’daki başvurusunun ardından tamamlandı..

Ak Parti’nin Türkiye genelindeki belediye başkan aday adaylığı son başvuruları ise, partinin genel merkezinden yapılan son açıklamayla bugün (16 Kasım) saat 24:00’te sona erecek. Ak Parti Çeşme İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 1’i kadın toplam 8 kişi belediye başkan aday adaylığı başvuru dosyalarını ilçe başkanlığına teslim etti.

BAŞVURU SÜRESİ İKİ KEZ UZATILDI

5 Kasım’da başlayan ve ilk olarak 12 Kasım Pazartesi saat 17:00’de sona ereceği bildirilen belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru süresi, bu sürenin dolmasına birkaç saat kala Ak Parti Genel Merkezi’nden gelen talimat üzerine 16 Kasım Cuma günü saat 17:00’ye kadar uzatılmıştı. Ancak genel merkezden gelen son açıklamayla müracaat süresi bir kez daha uzatılarak bu kez aynı gün saat 24:00’e kadar ek süre verildiği bildirildi.

3 KİŞİ DAHA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

12 Kasım’a kadar olan süre zarfında Ak Parti Çeşme’de 1’i kadın toplam 5 kişi Belediye Başkanlığı için, 3 Aralık’ta sona erecek belediye meclis üyeliği için de 3 kişi başvuruda bulunmuştu. 4 gün uzatılan başvuru süresi sonunda ise bugün (16 Kasım) saat 20:00 itibariyle 3 kişi daha belediye başkan aday adaylığı, 4 kişi daha da belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu.

EN GENÇ ADAY ADAYI 29 YAŞINDA

Uzatılan süre içinde Ak Parti Çeşme İlçe Başkanlığı’na 3 başvuru daha oldu. AK Parti Çeşme İlçe Başkan Yardımcısı, Telekominikasyon görevlisi 29 yaşındaki Recep Çalı ilçenin ‘En Genç Belediye Başkanı Aday Adayı’ olurken, diğer iki isim ise Tarım ve Orman Bakanı Başdanışmanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eski Başdanışmanı, hayırsever işadamı Arif Barata ve emekli zabıta Hüseyin Özen oldu.

12 KASIM’A KADAR 1’İ KADIN TOPLAM 5 BAŞVURU YAPILMIŞTI

12 Kasım Pazartesi itibariyle AK Parti Çeşme İlçe Başkanlığı’na 1’i kadın toplam 5 aday adayı belediye başkanlığı için başvuruda bulundu. Ak Parti Çeşme Belediyesi Meclis eski Üyesi, ODTÜ mezunu İnşaat Yüksek Mühendisi Hüseyin Boyacı, Ak Parti Çeşme Belediyesi Meclis Üyesi, Diş Hekimi Emin Yüce, Ak Parti İlçe Kadın Kolları eski Başkanı, Çevre Mühendisi Fulya Barbaros, Ak Parti Çeşme Belediyesi Meclisi ve İzmir Büyükşehir Meclis Üyesi, Maden İşletmecisi Namık Kemal Aydoğdu, Diş Hekimi Mustafa Levent Yıldırım aday adaylığı başvurularını teslim ettiler.

MECLİS ÜYELİĞİNE 16 KASIM İTİBARİYLE 7 BAŞVURU

Diğer taraftan son başvuru tarihi 3 Aralık olan belediye meclisi aday adaylığı için şimdiden 7 başvuru oldu. Kamil Ülgen, Halim İmerek, İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Koçanoğulları, Eğitimci İlhami Kalyoncu, ilçe esnaflarından Koray Kadagan, Ramazan İleri ve Adnan Buğday meclis üyeliği için başvuruda bulundular.

15 BİN FİDAN OLDU

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike yaptığı özel açıklamada demokrasi şöleni havasında geçen süreci, hayırsever işadamı kimliği ile bilinen Tarım ve Orman Bakanı Başdanışmanı Arif Barata’nın başvurusuyla kapattıklarını belirterek, “Her aday 1000 Fidan kampanyamızı taçlandıran tüm aday adaylarımıza teşkilatım adına teşekkür ederim. Oluşturacağımız koruya şimdiden 15 bin fidan bağışlanmış oldu. Meclis Üyeliği Aday Adaylığı sürecimiz 3 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek. Kararlıyız, inançlıyız ve gösterilen tevazunun neticesinde 2019 Mart seçimlerinde AK Belediyecilik ile ilçemizi tanıştıracağız” diye konuştu.

Çeşme AK Parti İlçe Teşkilatı’nca alınan karar gereği başvuruda bulunan tüm aday adaylarından bir koru oluşturmak üzere bin fidan bağışı şartı getirilmişti. Buna göre belediye başkanlığı için başvuruda bulunan 8 aday adayından 8 bin fidan, belediye meclis üyeliği aday adaylarından da 7 bin fidan bağışı sağlanmış oldu.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu