Çeşme Aktüel

4 Ocak itibariyle Çeşme İttifak Adayı TAMAM GİBİ..

4 Ocak itibariyle Çeşme İttifak Adayı TAMAM GİBİ..
159 views
05 Ocak 2019 - 2:02

Cumhur İttifakı İzmir adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasına bir gün kala, yani 4 Ocak Cuma günü saat 21:25 itibariyle, Çeşme adayı olarak MHP’li Sema Aydın ittifak adayı olduğu bilgisine ulaştık..

Ak Parti İlçe Başkanı İlter Etike ve MHP İlçe Başkanı Gazi Fildir tarafından da, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri / Cumhur İttifakı Çeşme Belediye Başkanlığı adayının Sema Aydın olduğu teyit edildi..

Yerel seçimlere 86 gün kala, Çeşmeliler tüm dikkatlerini yarın (5 Ocak) açıklanacak Cumhur İttifakı adayına yoğunlaştırmışken, Ankara’dan gelen bir haber kısa sürede tüm Çeşme’de hızla yayıldı. Buna göre, Cumhur İttifakı’nın adayı MHP tarafından önerilen Sema Aydın oldu.

PARTİLER DAHA ÖNCEKİ AÇIKLAMALARINA SADIK KALDI

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Cumhur İttifakı partileri Çeşme ilçe başkanları, Ankara’dan sızan haberin kendilerine de ulaştığını, doğruluk payı olması durumunda; daha önceden kamuoyuna açıkladıkları görüşler doğrultusunda hareket edeceklerini ve yarın saat 14:00’te resmi olarak açıklanacak adayın koşulsuz destekleneceğini deklare ettiler.

ÜLKENİN BEKASI, ‘BELEDİYE SENDEN BENDEN KAVGASI’NIN ÖNÜNDEDİR

Ak Parti İlçe Başkanı İlter Etike, “Tüm ülke genelinde uygulanan ‘Cumhur İttifakı’nın neticesinde ilçemiz,

Genel Başkanı’mız tarafından Milliyetçi Hareket Partisi adayı Sema Aydın Hanımefendi’ye görev tebliği yapılmıştır. Biz teşkilat olarak; Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun hareket edecek ve Milliyetçi Hareket Partisi adayını kendi adayımız gibi görüp üzerimize düşeni yapacağız. Ülkenin bekası, ‘Belediye senden benden kavgası’nın önündedir. Bizim penceremizden bakıldığında Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı bizim adayımızdır. Kimse ayrışacağımızı düşünmesin. Bugün Çeşme’de yeni bir sayfa açacağımıza ve ‘Genel Başkanımız’ın aldığı kararın arkasında tüm teşkilatımızla duruyoruz’ mesajını vereceğimize kimsenin kuşkusu olmasın. ‘Sen – ben yok’ tam tersine ‘Cumhur İttifakı’ var. Büyük, güçlü Türkiye ve daha yaşanılabilir bir Çeşme gayemiz var. Bizim sevdamızın adı Çeşme, biz makamın değil hizmetin taliplisiyiz” diye konuştu.

MAKSİMUM DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ

İlter Etike geçtiğimiz ay dergimize verdiği özel demeçte de, adayların belirlemesinin kendilerinin dışında gelişen bir süreç olduğuna dikkat çekerek şöyle konuşmuştu:

“Genel Başkanımız karar verecek, bizim de söylediği söz üzerine bir şey deme hakkımız yok, hayırlısı neyse o olsun. Hassas bir konu olduğu için çok fazla dedikodu dönüyor ortada. Biz seçime girecekmişiz gibi bütün hazırlıklarımızı yaptık. Dokuz aylık bir altyapı çalışmamız var. Görev bize verilirse vatandaşımızın oyuna talip olup, hizmetkarı olacağız. Ama görev MHP’ye verilirse de onlara maksimum desteği sağlayacağız.”

BU KARARI BEKLİYORDUK, HAZIRLIKLARA ÇOKTAN BAŞLAMIŞTIK

Öte yandan konuyla ilgili görüşlerini açıklayan MHP İlçe Başkanı Gazi Fildir, her iki genel merkezin böyle bir kararı üzerine tarihi bir misyon üstlendiklerini belirterek, “Öncelikle bu karar Çeşme’de hayırlara vesile olsun. Böyle bir kararı bekliyorduk ve kurduğumuz tecrübeli bir ekiple uzun zamandır yoğun bir şekilde seçim bildirgesi üzerine çalışmaktaydık. Biz bu seçimi ittifak yaptığımız Ak Parti ile birlikte alacağız. Üstelik adayımız Sema Hanım, iki ittifak partisine ilave olarak bir çok Çeşmeli’den de tahmin edemeyeceğiniz kadar oy alacaktır. Çeşme böyle fırsatı elde ettiği için, başta ittifak paydaşımız Ak Parti ilçe yönetimine olmak üzere, ortak adayımız Sema Aydın’a sahip çıkan, aday gösterilmesi için gayret gösteren, çaba harcayan herkese teşekkür ederim” dedi.

NASIL DEVLET MENFAATİNDE İTTİFAKSA, ÇEŞME’DE DE ÖYLE İTTİFAK..

MHP Çeşme İlçe Başkanı Fildir, geçtiğimiz ay dergimizde yayınlanan demecinde ise ittfak adayının belirlenmesi sürecinde yaşanan ve sonrasında uyulması gereken yol haritası konusunda şöyle konuşmuştu:

“Cumhur İttifakı bizim için çok önemli. Devletin menfaatleri için nasıl üst düzeyde ortaklık yapılıyorsa, biz de Çeşme’nin menfaatleri için aynı tavrı sergileriz. Baştan söyleyeyim, Genel Merkezler ne karar verirse biz harfiyen uyacağız. AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Başkan’la (Etike) görüştüm. Çeşme’de görev AK Parti’ye verilirse, ‘Biz koşulsuz yardımcı olmak için, Ak Parti adayının seçilmesi için canla başla çalışacağız. Eğer görev bize verilirse AK Parti’nin de bize aynı desteği vereceğine inanıyorum’ dedim. Nitekim İlter Başkan da, ‘Genel Merkez’imizin talimatı doğrultusunda hareket edeceğiz’ sözünü verdi. Öyleyse bir problem yok. Birlikte yürüdüğümüz bu yolda çatlak ses çıkmaz. Muhtemel her türlü olumsuzluğu da İlter Başkan’la ve ekiplerimizle iştişare eder ve çözeriz. Yeter ki hariçten birileri partililerimizin midesini bulandırmasın. Artık Genel Merkez kararlarını bekliyoruz, verilecek karara göre yol haritalarımız şimdiden hazır.”

2014 YILI TEKERRÜR ETMESİN

Şimdi nefesler tutuldu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın (5 Ocak) yapılacağı aday tanıtım toplantısı bekleniyor. Ankara’dan bugün sızan bilgiler doğrultusunda Çeşme adayı olarak Sema Aydın adı açıklanırsa kimse için bir sürpriz olmayacak. Ama 2014 yılında olduğu iddia edildiği gibi; Ak Parti listesinde Çeşme adayının isminin son dakikada üzeri tükenmez kalemle çizilip yanına başka bir ismin yazılması durumu hasıl olursa, ortalık nasıl karışır tahmin bile edilemez. O yüzden de haberimizin başlığında adayın tamam gibi olduğunu verdik.. Aman son dakikaya kadar kimse, ‘Bu iş bitmiştir’ gözüyle bakmasın olaya. Tayyip Bey açıklasın ki emin olalım..

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu