Çeşme Aktüel

Bayraktaroğlu: İtalya seferleri durdurulsun

Bayraktaroğlu: İtalya seferleri durdurulsun
196 views
23 Mart 2020 - 23:57

Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu “Çeşme Limanı’na İtalya’dan RoRo gemileri geliyor. Havayolunda olduğu gibi denizyolunda da tedbirler artırılmalı” dedi..

Alaçatı Turizm Derneği (ATD), dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını artarken Çeşme Limanı’na İtalya’dan gemi kabul edildiği iddiasının endişeye neden olduğunu belirterek acil müdahale çağrısı yaptı.

Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu, Çeşme Ulusoy Limanında görevli personelde covid-19 testinin pozitif çıkması ve karantina uygulamasını hatırlatarak “Çeşme Limanı’na dün gece İtalya’dan gemi kabul edildiği iddia ediliyor. Salgının şu anki merkez üssü durumunda olan İtalya ile gemi ticaretinin devam etmesi bizleri endişelendiriyor” dedi.

Önceliğimiz insan sağlığı

Toplum sağlığının tehdit altında olduğu dönemde herhangi bir tedbirsizliğin faturasının çok ağır olacağını devletin tüm yetkililerin ısrarla söylediğini belirten Bayraktaroğlu “Ekonominin çarklarının dönmesi için mal sevkiyatını durdurmanın zorluğunun farkındayız. Ancak insan sağlığı ile ekonomi arasında tercih yapılacaksa önceliğimiz her zaman insan sağlığını korumak olmalıdır” diye konuştu. Bayraktaroğlu, bu sebeple İtalya ve diğer Avrupa ülkeleri ile gemi ticaretinin geçici bir süre durdurulmasını gerektiğini savunarak, “Gemiyle sevk edilen ürünlerin dezenfeksiyonunun sağlanması ve gemi ile liman personelinin sağlığının koruması için alınan önlemlerin kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz. Sağlık, Ulaştırma, Ticaret Bakanlığı ile Sağlık ve Bilim Kurulu Başkanlığı’na acil durum çağrısı yaparak konuyla ilgili çalışma yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu