Çeşme Aktüel

Çeşme’de çadırda yaşayan Romanların umudu Milletvekili Purçu

Çeşme’de çadırda yaşayan Romanların umudu Milletvekili Purçu
246 views
12 Mayıs 2020 - 16:41

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, kışın donduran soğuğunda, yazın kavuran sıcağında yaşam mücadelesi veren Romanların barınma sorununu çözmek için görüşmelerini sürdürüyor. .

GÜNDELİKÇİLERE KOL KANAT GERDİ

Türkiye’de yaşayan Romanların sorunlarına yönelik çalışmalara öncülük eden CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu Covid-19 salgınında dezavantajlı grupların ayakta kalması için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Müzisyenler, çiçekçiler, seyyar satıcılar ve kağıt toplayıcıları gibi  gündelik yaşayanlara yerel yönetimlerle birlikte ayni ve nakti yardımlar sağlayan Milletvekili Purçu, Hıdırellez’de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir çok etkinlik düzenleyerek müzisyenlere kol kanat gerdi.

İNSANCA YAŞAMAK HERKESİN HAKKI

Çeşme’de çadırda yaşayan Romanların hayatlarına CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu umut oldu. Koronavirüs salgını sırasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yöre halkına gıda desteğinde bulunmasını sağlayan Vekil, aynı zamanda çadırda yaşayan Romanların farkındalığını sağladı ve bunun üzerine Milletvekili Purçu ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Danışmanı Ahmet Altan, Çeşme Belediye Başkan Yardımcılarından Yıldırım Aktugan, Faika Tütüncüoğlu Öner, İBB Emlak Yönetimi Daire Başkanı Haluk Karabulut, İBB Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Arzu Özçelik, Çeşme Yerel Hizmetler Müdürü Seyit Ali Ünal, İBB Etkinlik ve Organizasyon Şube Müdürü İdil Odabaş, İBB Proje Koordinatörü Oktay Bilgin’in katılımıyla önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Romanların en kısa zamanda insani yaşam standartlarına kavuşturulmaları için çalışma kararı alındı.

HEDEFİMİZ DAHA SAĞLIKLI YAŞAM KOŞULLARI

Çeşme ilçesinde çadır ve barakalarda elektrik, su, korunma, eğitim, hijyen ve sağlıklı gıda olanaklarından yoksun, geçimini kağıt toplayarak ve gündelik işlerde çalışarak sağlayan Roman vatandaşların varlığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, derin bir yoksulluk ve yoksunluk çeken Romanların en kısa zamanda daha sağlıklı yaşam koşullarına kavuşturulmasını hedeflediklerini söyledi. Milletvekili Purçu, “Burada şunu yapmak istiyoruz. Bakanlık, Valilik, Çevre Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü, İBB ve İlçe Belediyesi ile ortaklaşa bir rapor hazırlayarak fon kaynakları yaratmak, arazi temini, tahsis edilen arazi üzerine konutlar yapmak ve bunları ihtiyaç sahiplerinin kullanımlarına sunmak istiyoruz” dedi.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu