Çeşme Aktüel

Karşılıklı seferlerden her iki yaka da memnun

Karşılıklı seferlerden her iki yaka da memnun
144 views
20 Ağustos 2022 - 12:39

Midillili turistler hafta sonu için İzmir’i seçti

 

İzmir, Başkan Tunç Soyer’in girişimleriyle başlatılan İzmir-Midilli seferleriyle kente gelen şimdiye kadarki en kalabalık kafileyi ağırlıyor. Dostluğu pekiştirmek ve turizmi canlandırmak amacıyla başlatılan seferlerden her iki yaka da memnun.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i dünya kenti yapma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz turizmine ivme kazandıracak İzmir-Midilli seferlerini aksatmadan sürdürüyor. Dostluk ve kardeşliği pekiştirmek ve turizmi canlandırmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından 17 Haziran’da başlatılan seferler kapsamında Yunanistan’dan gelen şimdiye kadarki 123 kişilik en büyük kafile hafta sonunu İzmir’de geçirecek

 

Kenti gezip alışveriş yapacaklar

19 Ağustos Cuma sabah 08.30’da Alsancak Limanı’ndan hareket eden İhsan Alyanak Gemisi, Midilli’den 123 kişiyi aynı gün İzmir’e getirdi. 12.30’da Midilli Limanı’ndan kalkan gemideki Midillililer saat 15.00’da Alsancak Limanı’na indi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZDENİZ A.Ş. yetkilileri Midilli’den gelen konukları kent hakkında bilgilendirdi ve konuklara ikramda bulundu. Misafirler daha sonra otobüslere binerek İzmir programına başladı.

 

İki yaka da seferlerden memnun

Midilli Belediyesi Başkan Vekili Dimitra Alexandri, “Böyle seferlerin olmasından dolayı çok mutluyuz. Bu seferleri kaybetmek istemiyoruz. Sizin için önemli olduğu kadar bizim için de önemli. Çok mutluyuz ve yakın olmak istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Dostuz, dost kalacağız” dedi. Alexandri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seferleri başlatma girişiminden dolayı duyduğu mutluluğu da dile getirdi.

 

Haftasonu için güzel bir program

Tur operatörü Michaleli Georgia Aspasia, “Karşılıklı seferler iki taraf için önemli ve bunun iki tarafa da faydası var. Devamını diliyoruz. Yunanlı dostlarımız da buraya gelmeyi çok istiyorlar. Büyük ihtimalle de seferler sürekli olacak. Cumartesi ve Pazar günlerimizi İzmir’de geçireceğimiz için çok mutluyuz” dedi.

 

İzmir’i filmde izlemiştim

Midillili Tzanavarı Rafaılıa da, “İlk defa İzmir’e geliyorum. İzmir’i bir filmde izledim ve beğendim. Bu iki gün içinde yetişebildiğim kadar her tarafı görmek istiyorum. İnşallah seferler devam eder.  İzmir’e bir daha gelmek istiyorum. Eylül ayında bir program daha yaparlarsa içinde olacağım” ifadelerini kullandı.

 

Kafile 21 Ağustos Pazar Günü saat 14.00‘da Alsancak Limanı’ndan hareket edecek.

 

İzmir-Midilli seferleri İzmir Büyükşehir Belediyesi, Midilli Belediyesi (Kuzey Ege Periferiarhis) ve Midilli Valiliği’nin (Kuzey Ege Periferia)  iki yıl özveri ile süren karşılıklı çalışmaları doğrultusunda hayata geçti. 

 

Seferlerin genel bilgileri

Seferler Alsancak Limanı kalkışlı yüksek hızlı katamaran tipi yolcu gemisi “İhsan Alyanak” ile düzenleniyor. Her cuma saat 08.30’da İzmir’den gidiş, her pazar ise saat 18.00’de dönüş yapılıyor.  Hava ve deniz koşullarına bağlı olarak yolculuk 2 saat 30 dakika sürüyor. Seferlere katılmak için Shengen Vizesi veya Yeşil Pasaport gerekiyor. Biletler, bilet.izdeniz.com.tr adresinden online olarak satışa sunuluyor. Ayrıca İzmir Alsancak Limanı’nda açılan İZDENİZ satış ofisinden de elden bilet alınabiliyor. Gidiş-dönüş bilet ücreti 85 Euro, tek yön bilet ücreti ise 50 Euro olarak belirlendi. 7-12 yaş grubu çocuklar için yüzde 50 indirim uygulanıyor. 0-6 yaş grubu çocuklar ise ücretsiz seyahat edebiliyor.

Yarımada Lezzetleri
Çeşme nöbetçi eczaneleri

Çeşme Aktüel basın meslek ilkelerine uyar. Sitede yayınlanan köşe yazılarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Sitede yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu